10.07.2010

Kręcą kolejne lody

Sieć Lody Bonano powiększyła się o kolejne placówki.

Firma Multi Ice, właściciel marki Lody Bonano, powstała w 2003 roku w Białymstoku. Głównym obszarem działalności sieci jest województwo podlaskie, ale Lody Bonano można też kupić w województwach mazowieckim i pomorskim.

Głównym obszarem działalności sieci jest województwo podlaskie, ale Lody Bonano można też kupić w województwach mazowieckim i pomorskim.

Sieć liczy obecnie 9 placówek, dwie najnowsze powstały niedawno w Parku na Plantach Białymstoku i na Starym Rynku w Augustowie. Planowane jest również uruchomienie lodziarni w kolejnych miastach. Umowy przedwstępne zostały już podpisane z franczyzobiorcami z Kielc, Krakowa i Gdańska. Firma cały czas poszukuje nowych franczyzobiorców.

- Staramy się, aby Lody Bonano były widoczne na rynku, dlatego nasze stoisko pojawiło się na tegorocznych targach gastronomicznych Food to go w Krakowie – mówi Radosław Cherubin, właściciel sieci Lody Bonano. - Dbamy również o naszą ofertę, w której znajduje się obecnie 28 rodzajów lodów. W tym sezonie pojawiły się w niej dwa nowe rodzaje lodów: Gumiś i Chrupcio.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci powinny posiadać na własność, lub wynajmować lokal w centrum miasta, przy deptaku lub w galerii handlowej. Lody Bonano można otworzyć również w już istniejącym lokalu gastronomicznym, jednak wówczas niezbędne jest stworzenie okienka, przez które będzie prowadzona sprzedaż lodów. Wielkość inwestycji waha się od 11 tys. zł do 44 tys. zł i w dużym stopniu uzależniona jest od ceny maszyny do lodów. Przystąpienie do sieci Lody Bonano jest bezpłatne, firma pobiera natomiast opłatę bieżącą, która wynosi 500 zł miesięcznie.

(mak)