17.10.2001

Nowa kolekcja adidasa

Adidas prezentuje stroje stewardów i wolontariuszy obsługujących Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2002 r

W dniu 16 października, adidas i obydwa komitety organizacyjne Mistrzostw w piłce nożnej: koreański – KOWOC i japoński JAWOC, zaprezentowali ubiory dla stewardów na Puchar Świata FIFA 2002.

Adidas, czołowa firma sportowa w piłce nożnej ubierze i wyposaży 24,000 ochotników i stewardów na największych z zorganizowanych dotychczas Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. adidas jest ich oficjalnym sponsorem.

Projekt został oparty na oficjalnym symbolu Mistrzostw składającym się o ośmiu kół. Każde z kół przedstawia stowarzyszenie wewnątrz FIFA - ósme koło reprezentuje samą FIFA.

Ten szeroko zakrojony program wyposażenia obsługi Mistrzostw powstał w przeciągu sześciu miesięcy, począwszy od października 2000 r., kiedy wstępne projekty zostały przedstawione KOWOC I JAWOC. Oba komitety pragnęły aby stylistyka odzwierciedlała nowoczesny wizerunek Korei i Japonii Zgodnie wybrały “Koła” - symbol, który został oficjalnie zaprezentowany.

Każdy otrzyma zestaw składający się z 11 elementów: dwóch koszulek polo, bluzy, kurtki przeciwdeszczowej, spodni, shortów, czapeczki, trzech par skarpetek i pary butów.

Jako oficjalny sponsor Mistrzostw Świata FIFA 2002, adidas dostarcza stroje również dla wszystkich sędziów FIFA, chłopców do podawania piłek, maskotek drużyn i osób noszących flagi państw. Ponadto adidas zapewnia "główną gwiazdę Mistrzostw", oficjalną piłkę meczową. Adidas także wyposaża kilka drużyn, które już zakwalifikowały się do rozgrywek takich jak np. obecnego Mistrza Świata Francję, współorganizatora Mistrzostw Japonię, oraz drużyny Argentyny, Hiszpanii, Szwecji, Chin i Południowej Afryki.

Poza Mistrzostwami Świata adidas jest oficjalnym sponsorem wszystkich rozgrywek FIFA do roku 2006., takich jak np. Puchar Świata Kobiet w 2003 r. i Puchar Świata Juniorów w 2001, 2003, 2005 r. a także oficjalnym dostawcą UEFA Ligi Mistrzów.

Adidas jest również partnerem ważnych klubów takich jak zwycięzca Ligi Bayern Monachium, Real Madryd, AC Milan, Ajax Amsterdam, Olympique de Marseille, Newcastle United, Benfica Lissabon and FC River Plate. Wielu z najlepszych piłkarzy gra w butach adidas, m.i.n. Gracz Roku FIFA Zinedine Zidane, David Beckham, Patrick Kluivert, Alessandro Del Piero, Fabien Barthez i Raúl.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Golnowski

dziennikarz