16.07.2010

Bliżej do apteki

Na Warmii i Mazurach działają już kolejne placówki sieci aptek Bliska.

Pierwsza Apteka Bliska powstała w 1999 roku. Dziś w sieci działa 21 aptek własnych oraz cztery franczyzowe. KaeM Consulting, firma zarządzająca siecią, tworzy również grupę zakupową, która skupia ponad 20 aptek. Sieć aptek Bliska cały czas dynamicznie się rozwija i niedawno dołączyły do niej kolejne placówki. Ostatnio do sieci przystąpiły dwie placówki w Olsztynie i jedna w Nidzicy. W przygotowaniu są też trzy kolejne placówki franczyzowe.

Pierwsza Apteka Bliska powstała w 1999 roku. Dziś w sieci działa 21 aptek własnych oraz cztery franczyzowe.

- Docelowo w naszej sieci ma działać 200 aptek – mówi Krzysztof Miezio, pomysłodawca i zarządca sieci Apteka Bliska. - Jednak tak naprawdę nie ilość aptek ma znaczenie, lecz sposób zarządzania nimi. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem sposobu zarządzania wprowadzając odpowiednie procedury. Chcemy aby właściciel pojedynczej apteki czuł się współwłaścicielem sieci i nie był „ziarenkiem na pustyni” rzucanym przez wiatr.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci powinny mieć lokal o powierzchni od 120 m2 do 200 m2. Opłaty za przystąpienie do sieci są ustalane indywidualnie z każdym potencjalnym franczyzobiorcą. (mak)