18.07.2010

Dowiozą na licencji

Firma Pontis, właściciel marki Auto Bania rozwija sieć i poszukuje franczyzobiorców.

Firma Pontis, właściciel marki Auto Bania i Auto Relokacja, oferująca usługi odprowadzania aut przez szoferów na skuterach, budowę sieci franczyzowej rozpoczęła wiosną 2010 roku. Obecnie działa jedna placówka firmy obsługująca klientów z Warszawy i okolic. Za kilka tygodni ma ruszyć pilotażowy oddział franczyzowy, który zajmie się obsługą klientów ze Śląska, głównie Katowic i miast satelickich. Do końca 2010 roku Auto Bania zamierza otworzyć kilka kolejnych placówek franczyzowych. W 2011 roku chce dalej rozwijać sieć w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, a swoim zasięgiem objąć całą Polskę.

Kierowca Auto Bani składa skuter Fot. Auto Bania

Obecnie działa jedna placówka Auto Bania obsługująca klientów z Warszawy i okolic.

Firma rozpoczęła swój rozwój od usługi Auto Bania dedykowanej osobom, które uczestnicząc w spotkaniu towarzyskim chcą wznieść toast drinkiem i jednocześnie wrócić bezpiecznie do domu własnym samochodem. Obecnie spółka poszerza działalność i oferuje także Auto Relokację. Sposób wykorzystania skutera jest identyczny jak w przypadku Auto Bani. Różni się tylko zleceniodawca, którym nie jest osoba fizyczna, lecz firma. Kierowcy dojeżdżają do klienta na składanych skuterach, które po włożeniu do pokrowca mieszczą się w bagażniku każdego samochodu osobowego.

– Klient sam może dokonać wyboru czy wracać do domu taksówką, czy zamówić szofera, który odwiezie go jego własnym samochodem – mówi Jacek Wikarski dyrektor sprzedaży Auto Bani i Auto Relokacji. – Od momentu, kiedy kierowca wsiądzie do środka zarówno samochód klienta, jak i jego podróż objęte są ubezpieczeniem firmy. Ubezpieczenie OC za szkody rzeczowe za każdorazowy przejazd opiewa na kwotę do pół miliona złotych.

Przewidywane koszty inwestycji w uruchomienie oddziału firmy wynoszą od 40 do 180 tys. złotych w zależności od wielkości miasta. Franczyzobiorca zobowiązany jest również do uiszczenia opłaty licencyjnej w wysokości od 10 do 50 tys. złotych.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora