Czwartek
22.07.2010
S Plus, sieć franczyzowa z branży motoryzacyjnej, chce zwiększyć liczbę placówek z 10 do 100.
 

Plany te dotyczą najbliższych trzech lat. Obecnie w sieci funkcjonuje 10 placówek – osiem franczyzowych i dwie własne. W tym roku uruchomione zostaną jeszcze punkty w Częstochowie, Ełku, Olsztynie i Lublinie.
S Plus zajmuje się nie tylko naprawą takich usterek jak otarcia, drobne wgniecenia, odpryski na szybach, ale także profesjonalną kosmetyką samochodową. Do salonów firmy zgłaszają się właściciele, których pojazdy uległy zniszczeniu np. w trakcie manewrowania na parkingu, wskutek gradobicia lub po prostu w efekcie codziennego używania.

- W Polsce jest zarejestrowanych ok. 16 mln samochodów, zatem potencjał rynku jest ogromny. Codziennie dochodzi do tysięcy drobnych szkód w pojazdach, a naszym celem jest te szkody szybko, tanio i skutecznie usunąć – wyjaśnia Ireneusz Grzybowski, manager ds. rozwoju sieci S Plus.

Kandydat na franczyzobiorcę S Plus powinien dysponować obiektem o powierzchni 150-450 m2. Opłata wstępna za prowadzenie działalności pod logo S Plus wynosi 45 tys. zł. Łącznie z kosztami wyposażenia salonu i dostosowania obiektu na potrzeby sieci nakłady inwestycyjne powinny wynieść 150–250 tys. zł.

(dw)