18.10.2001

Multisoft startuje na Śląsku

Otwarcie supermarketu obuwniczego w Chorzowie

Jak podaje „Puls Biznesu”, spółka Multisoft, do której należy sieć sklepów obuwniczych, otworzyła na Śląsku pierwszy supermarket obuwniczy. Znajduje się on w Chorzowie przy ul. Wolności.

- Sklep który jest naszą własnością, ma powierzchnię około 500 mkw. Jest to nasz trzeci obiekt w Polsce - mówi Mariusz Ostrowski, prezes spółki Multisoft.

Koszt inwestycji oszacowano na 600 tys. zł. Oferta sklepu to około 1 tys. wzorów obuwia. Cała sieć franchisingowa liczy obecnie 150 sklepów. Według prognozy, do końca 2001 r. ma ich być 200. Natomiast docelowo ma ich powstać w kraju około 400. W najbliższym czasie na Śląsku powstaną jeszcze co najmniej trzy obiekty Multisoftu – w połowie listopada w sosnowieckiej Plejadzie, później w hipermarkecie w Bytomiu oraz w Centrum Mostowa w Bielsku-Białej.

Multisoft sprzedał w 2000 r. około 1,8 mln par butów. Obroty spółki zwiększyły się w ostatnich latach z 19 mln zł do około 70 mln zł. Firma importuje obuwie z 14 krajów, najwięcej z Włoch, Hiszpanii i Brazylii.

- Część obuwia produkowana jest na nasze zlecenia. Preferujemy małe rodzinne fabryki. Mamy kontrolę nad produkcją, dostarczamy surowce i pomysły. Nasze zamówienia sięgają nawet 80 proc. produkcji takiego zakładu – dodaje Mariusz Ostrowski.

Multisoft powstał w 1998 r. Firma zajmowała się początkowo sprzedażą komputerów i oprogramowaniem. Obecnie zatrudnia około 30 osób. Ponad 99 proc. akcji firmy należy do Mariusza Ostrowskiego.

Więcej: Mirosław Cichy, Puls Biznesu, 18 października 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0