Subway wjeżdża na stacje

Restauracja Subway na warszawskim Nowym Świecie.
Czwartek
22.07.2010
Sieć restauracji otworzyła pierwszą placówkę na stacji benzynowej w Pyrzowicach koło Katowic.
 

Nowa lokalizacja to nie przypadek. Subway planuje uruchomiać coraz więcej restauracji w nietypowych lokalizacjach. - Staramy się otwierać nasze placówki w niestandardowych miejscach, takich jak szpitale, centra administracyjne czy lotniska - zapowiada Martin Princ, menedżer rozwoju sieci Subway w Europie Środkowej i Wschodniej. - Pierwszym krajem w tej części Europy, gdzie uruchomiliśmy naszą restaurację na stacji benzynowej jest Polska. Jesteśmy otwarci na współpracę z właścicielami stacji - dodaje.

Pod logo Subway w 91 krajach na całym świecie działa ponad 33 tys. fast foodów - wszystkie na zasadach franczyzy. W ubiegłym roku sieć uruchomiła w Europie Środkowo-Wschodniej 53 lokale. Plany na ten rok to 35 placówek, z czego już połowa została otwarta w pierwszym kwartale bieżącego roku.
- Dla partnerów ważną rolę odgrywają koszty wejściowe związane z wyposażeniem punktu sprzedaży. Korzystając z nietradycyjnych miejsc, do jakich należą na pewno stacje benzynowe, te koszta można ograniczyć nawet o 40 procent. Co więcej, z naszymi ladami możemy działać nawet na powierzchni 10 m2 - twierdzi Martin Princ.
Koszt pierwszej licencji franczyzowej Subway'a to 7,5 tys. euro, a każdej następnej 3,75 tys. euro. Kwota jaką trzeba zainwestować w nowo powstały lokal zależy od lokalizacji oraz powierzchni restauracji i wynosi ok. 100 tys. dolarów. Sieć oferuje partnerom szkolenia, podręcznik operacyjny oraz pomoc w wybraniu dogodnej lokalizacji.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018