29.07.2010

Fornetti stawia na rozwój

Sieć minipiekarni serwujących gorące ciasteczka zapowiada dynamiczny rozwój.

- Polski rynek ma w sobie olbrzymi potencjał, który chcemy w najbliższym czasie wykorzystać. W Polsce działa obecnie około 300 placówek Fornetti, podczas gdy na Węgrzech, które mają cztery razy mniej mieszkańców, działa ich ok. 2,3 tys. - mówi Robert Mroziński, prezes Fornetti Polska. - Dlatego w tym roku zaplanowaliśmy otwarcie 100 nowych lokali, z których większość ma być prowadzona przez franczyzobiorców.

Ciasteczka Fornetti.

W przyszłym roku Fornetti zamierza poszerzyć swój asortyment o słone wypieki, napoje oraz lody.

Plany, chociaż ambitne, są powoli wcielane w życie, bowiem od początku roku sieć minipiekarni Fornetti powiększyła się o blisko 50 nowych placówek. Ale rozwój w przypadku tej sieci, to nie tylko otwarcia kolejnych piekarni. Fornetti zamierza przyciągnąć nowych klientów przede wszystkim bogatszą ofertą produktową.

- W zwiększeniu sprzedaży i przyciągnięciu nowych klientów ma nam pomóc rozszerzony asortyment, w którym pojawią się m.in. słone wypieki, napoje z portfela Coca Coli oraz kawa i ciepłe napoje od Tchibo. W 2011 planujemy też wprowadzić do sprzedaży lody – mówi Mroziński. - W planach jest też stworzenie nowej półki produktów dla bardziej wymagających konsumentów. Zakładamy, że te działania pozwolą nam przynajmniej dwukrotnie zwiększyć obroty firmy.

(mak)