Licencja na biznes

Uczestnicy w ciągu 5 dni szkolenia mają zapewnione wyżywienie oraz drukowaną i elektroniczną wersję materiałów szkoleniowych.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Franczyza.eu.
Sobota
31.07.2010
Zakupienie licencji jednej z franczyzowych sieci to dopiero początek drogi do odniesienia sukcesu w biznesie.
 

Biznes oparty na cudzym pomyśle wymaga tyle samo ciężkiej pracy jak każdy inny. Tyle że wiedza, którą franczyzobiorca otrzymuje od dawcy licencji, pomaga szybciej osiągnąć zyski. Pomóc w zarabianiu na franczyzie mają szkolenia dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a organizowane przez firmę doradczą PROFIT system w ramach projektu „Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw”. Szkolenia skierowane są dla kandydatów na przedsiębiorców. Często biorą w nich jednak udział świeżo upieczeni franczyzobiorcy, którzy już działają w sieci, ale chcą poszerzyć swoją wiedzę. W poniedziałek i we wtorek doradcy PROFIT system tłumaczą, jakie są prawa i obowiązki franczyzodawcy i franczyzobiorcy, na co zwracać uwagę w zapisach umów franczyzowych, jak stworzyć biznesplan oraz jak zainwestować, żeby potem nie żałować. Natomiast w środę, czwartek i piątek uczestnicy szkolenia poznają praktyczną stronę prowadzenia placówki franczyzowej. Dowiadują się m.in. jak skutecznie sprzedać produkty i usługi świadczone przez ich firmę, kiedy personel franczyzobiorcy będzie stanowił zgrany zespół oraz jaki wpływ na zdobywanie klientów ma znana marka, w ramach której działa partner.

– Wykładowcy kompleksowo potraktowali temat franchisingu. Dlatego oprócz zagadnień stricte związanych z franczyzą omówiono również sprzedaż, negocjacje, marketing, finanse i rekrutację personelu – opowiada Marek Świerad, uczestnik szkolenia w Krakowie. – Właściciel placówki franczyzowej, tak jak każdy indywidualny przedsiębiorca, prowadzi przede wszystkim własny biznes. Cenię sobie także praktyczne przykłady, jakie omówiono w trakcie szkolenia.
Do tej pory przeszkolono ponad 150 kandydatów na franczyzobiorców. W szkoleniach weźmie jeszcze udział kolejne 220 przyszłych przedsiębiorców. Zainteresowanie franczyzą jest wyraźnie wyższe w czasach recesji gospodarczej z uwagi na mniejsze ryzyko prowadzenia działalności franczyzowej niż niezależnego biznesu. Potwierdza to wysoka ocena szkoleń Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która zarządza unijnymi funduszami. Ta rządowa agencja zdecydowała się wesprzeć projekt szkoleń, dzięki czemu uczestnicy ponoszą wydatek w wysokości 20-30 proc. wartości warsztatów franczyzowych.
– Szkolenia dla franczyzobiorców powstały na wyraźne życzenie rynku – mówi Dorota Placzyńska, uczestniczka szkolenia, menedżer ds. rozwoju i sprzedaży sieci Glazura Królewska. – Teoria przekazana w trakcie warsztatów popierana była przykładami z życia wielu firm rozwijających się w Polsce i za granicą. W trakcie szkolenia zaprezentowało się kilka najpopularniejszych systemów franczyzowych. Doradcy PROFIT system pokazali nie tylko szanse wynikające ze współpracy z franczyzodawcą, lecz także zagrożenia.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018