06.08.2010

Axa na licencji

W ciągu pięciu lat firma chce mieć sieć liczącą 200 placówek agencyjnych.

- Projekt budowy sieci punktów agencyjnych wystartował w ubiegłym roku, ale dopiero teraz rozpoczęliśmy aktywne pozyskiwanie partnerów - mówi Mariusz Hernik, dyrektor departamentu sieci placówek agencyjnych Axa Polska. - Obecnie mamy podpisanych 12 umów i sukcesywnie będziemy otwierać kolejne punkty. Zgodnie z założeniami, do końca tego roku w sieci ma działać 24 placówek, rok później ma ich być 46, a do 2015 roku sieć ma liczyć ok. 200 oddziałów agencyjnych.

Mariusz Hernik - Dyrektor Departamentu Sieci Placówek Agencyjnych AXA Polska

Do końca tego roku w sieci mają działać 24 placówki agencyjne - mówi Mariusz Hernik.

Pierwsze franczyzowe placówki Axa już działają m.in. w Warszawie, Krakowie, Zamościu i Puławach. Na początku firma będzie rozwijać sieć w mniejszych miastach powiatowych, ale nie wyklucza rozwoju także w polskich metropoliach.

- Chcemy otwierać nasze oddziały franczyzowe w miejscach dostępnych dla klientów, przy głównych ciągach komunikacyjnych, z możliwością łatwego dostępu do lokalu. Obecnie poszukujemy przedsiębiorczych kandydatów, znających się na branży ubezpieczeniowo-bankowej na terenie całej Polski. Zakładamy, że dobrym franczyzobiorcą będzie nie tylko dobry specjalista, lecz też osoba przedsiębiorcza, która nie boi się wyzwań i dąży do rozwoju własnego i współpracujących z nią osób - mówi Mariusz Hernik.

Axa jest międzynarodową firmą ubezpieczeniową, która jest obecna w 56 krajach świata. W jej ofercie znajduje się paleta ubezpieczeń, wśród nich ubezpieczenia na życie, emerytalne, grupowe, zdrowotne czy komunikacyjne. W 2009 roku Grupa Axa odnotowała przychody w wysokości 90,1 mld euro oraz 3,6 mld euro zysku. W Polsce spółka jest obecna od 2007 roku.

(mak)