09.08.2010

Czy Miłek wycofa się z NG2?

Założyciel obuwniczego giganta pozbył się akcji za 48,6 mln zł.

Dariusz Miłek, prezes firmy zarządzającej sieciami własnych i franczyzowych sklepów z obuwiem CCC, Boti i Quazi, sprzedał w lipcu akcje NG2 za blisko 50 mln zł. Tym samym jego udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (najwyższy organ spółki akcyjnej, kierujący jej działalnością) stopniał poniżej 50 proc.

Biurowiec w Warszawie Fot. PROFIT system

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji Dariusz Miłek planuje zainwestować w budowę galerii handlowych.

Przedsiębiorca przyznaje jednak, że nie zamierza rezygnować z kontroli nad spółką. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji planuje natomiast prywatnie zainwestować w budowę galerii handlowych.

Pokaźnego pakietu akcji Miłek pozbywa się nie po raz pierwszy. W czerwcu ubiegłego roku za 11 mln zł pozbył się 290 tys. akcji, choć wówczas transakcja dotyczyła jedynie pakietu nabytego rok wcześniej w celach inwestycyjnych. Podobnie jak przed rokiem i tym razem kurs transakcja nie wpłynęła istotnie na zmianę kursu papierów NG2.

Sieć sprzedaży grupy po trzech pierwszych miesiącach 2010 roku obejmowała łącznie 699 placówek, w tym 573 sklepów własnych: 262 salony CCC w Polsce i 40 w Czechach, 223 salonów Boti oraz 48 butików Quazi, a także 126 sklepów franczyzowych tych marek.

(gum)