Czy Miłek wycofa się z NG2?

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji Dariusz Miłek planuje zainwestować w budowę galerii handlowych.
Poniedziałek
09.08.2010
Założyciel obuwniczego giganta pozbył się akcji za 48,6 mln zł.
 

Dariusz Miłek, prezes firmy zarządzającej sieciami własnych i franczyzowych sklepów z obuwiem CCC, Boti i Quazi, sprzedał w lipcu akcje NG2 za blisko 50 mln zł. Tym samym jego udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (najwyższy organ spółki akcyjnej, kierujący jej działalnością) stopniał poniżej 50 proc.

Przedsiębiorca przyznaje jednak, że nie zamierza rezygnować z kontroli nad spółką. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji planuje natomiast prywatnie zainwestować w budowę galerii handlowych.

Pokaźnego pakietu akcji Miłek pozbywa się nie po raz pierwszy. W czerwcu ubiegłego roku za 11 mln zł pozbył się 290 tys. akcji, choć wówczas transakcja dotyczyła jedynie pakietu nabytego rok wcześniej w celach inwestycyjnych. Podobnie jak przed rokiem i tym razem kurs transakcja nie wpłynęła istotnie na zmianę kursu papierów NG2.

Sieć sprzedaży grupy po trzech pierwszych miesiącach 2010 roku obejmowała łącznie 699 placówek, w tym 573 sklepów własnych: 262 salony CCC w Polsce i 40 w Czechach, 223 salonów Boti oraz 48 butików Quazi, a także 126 sklepów franczyzowych tych marek.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.