10.08.2010

Fuzja na rynku edukacyjnym

Mobile Teachers i mSchool połączyły siły tworząc Centum mobilnej Edukacji. Firma podpisała właśnie umowy z pierwszymi franczyzobiorcami.

Olsztyńskie firmy Mobile Teachers i mobilna szkoła językowa mSchool na początku lipca połączyły siły, tworząc Centrum mobilnej Edukacji. Projekt ten jest pionierską ideą, dzięki której franczyzobiorca w ramach jednej opłaty wstępnej i miesięcznej otrzymuje wyłączne prawo do prowadzenia dwóch niezależnych firm specjalizujących się w mobilnej edukacji. Nabywca licencji może zdecydować, czy chce prowadzić od razu obie firmy, czy wyłącznie jedną z nich.

Dariusz Wróbel z rzeszowskim franczyzobiorcą.

W ramach systemu CmE oferowane są zajęcia edukacyjne z dojazdem do klienta. Mobile Teachers to korepetycje z przedmiotów szkolnych i akademickich, natomiast mSchool prowadzi kursy językowe.

– Za nami podpisanie umów z partnerami w Elblągu, Rzeszowie, Białymstoku i Koninie. Jesteśmy w trakcie rozmów z franczyzobiorcami z Torunia, Warszawy, Krakowa i wielu innych miast. Niemniej jednak w dalszym ciągu oczekujemy kolejnych zgłoszeń – mówi Dariusz Wróbel, menedżer ds. franczyzy CmE. - Przygotowujemy się też do otwarcia kolejnego, po Olsztynie i Ostródzie, własnego oddziału firmy. Pracujemy również nad modernizacją firmowych witryn internetowych i udoskonalaniem oferty.

Kryzys odcisnął swoje piętno na całej branży oświatowej, niemniej jednak obszar mobilnych usług edukacyjnych, w szczególności dla klientów indywidualnych, okazał się stosunkowo odporny na negatywną koniunkturę.

- Chcielibyśmy bieżący rok zakończyć liczbą około 15 oddziałów sieci. Planujemy zrównoważony rozwój firmy zarówno za pośrednictwem oddziałów własnych, jak franczyzowych. Czynimy również intensywne przygotowania do przeobrażenia naszego przedsiębiorstwa w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, co powinno wzbudzić większe zaufanie naszych potencjalnych partnerów – zapowiada Dariusz Wróbel.

Aby podpisać umowę franczyzową z CmE, nie trzeba spełniać wygórowanych wymogów. Kapitał początkowy to 6 – 10 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 6 tys. zł, a miesięczna – 400 zł dla aglomeracji powyżej 100 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy z mniejszych miejscowości są zwolnieni z opłat miesięcznych. Na zwrot inwestycji będziemy musieli poczekać od roku do półtora roku. Szkoła staje się rentowna najpóźniej po roku od daty rozpoczęcia działalności. Cechą charakterystyczną systemu CmE jest to, że franczyzobiorca nie jest zmuszony do posiadania lokalu już od początku swojej działalności. W zależności od kondycji finansowej oddziału, kontrahent sam decyduje o otwarciu placówki. Właściciele preferują współpracę z osobami z wykształceniem pedagogicznym i lingwistycznym, jednak nie jest to warunek konieczny.

(mip)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Miłosława Pejda-Rabij

dziennikarz
Napisz do autora