Fuzja na rynku edukacyjnym

Dariusz Wróbel z rzeszowskim franczyzobiorcą.
Wtorek
10.08.2010
Mobile Teachers i mSchool połączyły siły tworząc Centum mobilnej Edukacji. Firma podpisała właśnie umowy z pierwszymi franczyzobiorcami.
 

Olsztyńskie firmy Mobile Teachers i mobilna szkoła językowa mSchool na początku lipca połączyły siły, tworząc Centrum mobilnej Edukacji. Projekt ten jest pionierską ideą, dzięki której franczyzobiorca w ramach jednej opłaty wstępnej i miesięcznej otrzymuje wyłączne prawo do prowadzenia dwóch niezależnych firm specjalizujących się w mobilnej edukacji. Nabywca licencji może zdecydować, czy chce prowadzić od razu obie firmy, czy wyłącznie jedną z nich.

W ramach systemu CmE oferowane są zajęcia edukacyjne z dojazdem do klienta. Mobile Teachers to korepetycje z przedmiotów szkolnych i akademickich, natomiast mSchool prowadzi kursy językowe.

– Za nami podpisanie umów z partnerami w Elblągu, Rzeszowie, Białymstoku i Koninie. Jesteśmy w trakcie rozmów z franczyzobiorcami z Torunia, Warszawy, Krakowa i wielu innych miast. Niemniej jednak w dalszym ciągu oczekujemy kolejnych zgłoszeń – mówi Dariusz Wróbel, menedżer ds. franczyzy CmE. - Przygotowujemy się też do otwarcia kolejnego, po Olsztynie i Ostródzie, własnego oddziału firmy. Pracujemy również nad modernizacją firmowych witryn internetowych i udoskonalaniem oferty.

Kryzys odcisnął swoje piętno na całej branży oświatowej, niemniej jednak obszar mobilnych usług edukacyjnych, w szczególności dla klientów indywidualnych, okazał się stosunkowo odporny na negatywną koniunkturę.

- Chcielibyśmy bieżący rok zakończyć liczbą około 15 oddziałów sieci. Planujemy zrównoważony rozwój firmy zarówno za pośrednictwem oddziałów własnych, jak franczyzowych. Czynimy również intensywne przygotowania do przeobrażenia naszego przedsiębiorstwa w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, co powinno wzbudzić większe zaufanie naszych potencjalnych partnerów – zapowiada Dariusz Wróbel.

Aby podpisać umowę franczyzową z CmE, nie trzeba spełniać wygórowanych wymogów. Kapitał początkowy to 6 – 10 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 6 tys. zł, a miesięczna – 400 zł dla aglomeracji powyżej 100 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy z mniejszych miejscowości są zwolnieni z opłat miesięcznych. Na zwrot inwestycji będziemy musieli poczekać od roku do półtora roku. Szkoła staje się rentowna najpóźniej po roku od daty rozpoczęcia działalności. Cechą charakterystyczną systemu CmE jest to, że franczyzobiorca nie jest zmuszony do posiadania lokalu już od początku swojej działalności. W zależności od kondycji finansowej oddziału, kontrahent sam decyduje o otwarciu placówki. Właściciele preferują współpracę z osobami z wykształceniem pedagogicznym i lingwistycznym, jednak nie jest to warunek konieczny.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Przedszkole czeka na start

Buy essay writing service :Most basic choice of understudies is to purchase paper on the web.

5 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018