12.08.2010

Przetłumaczą w Gdańsku i Olsztynie

ILS Agencja Tłumaczeń uruchomi do końca roku 10 nowych placówek.

Agencja Tłumaczeń ILS jest ogólnopolską siecią biur, które zajmują się tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi w większości języków świata. Obecnie istnieje 27 biur partnerskich i dwie placówki własne zlokalizowane w Łodzi.
- Prowadzimy rozmowy z kilkoma partnerami z dużych miast, w tym z Olsztyna, Gdańska, Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Planujemy uruchomić do końca roku 10-15 kolejnych punktów – zapowiada Robert Fiutak, dyrektor generalny ILS Agencja Tłumaczeń.

Agencja tłumaczeń ILS

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 2-6 tys. zł i zależy od wielkości miasta.

- Według szacunków Komisji Europejskiej łączne obroty w sektorze tłumaczeń pisemnych i ustnych, przygotowywania napisów filmowych i dubbingu, organizacji wielojęzycznych konferencji oraz nauczania języków wyniosły w 2008 roku 8,4 mld euro na terenie Unii Europejskiej - dodaje Robert Fiutak.
Zdaniem franczyzodawcy kwota ta wzrośnie dwukrotnie do 2015 roku, co dobrze rokuje dla potencjalnych partnerów.

ILS preferuje współpracę z osobami, które prowadzą własną firmę lub mają doświadczenie w prowadzeniu biura, gdzie poufność, właściwy obieg dokumentacji i dobra organizacja pracy są elementem sprawnego funkcjonowania. Dlatego w pierwszej kolejności sieć podejmuje rozmowy na temat partnerstwa z kancelariami notarialnymi, doradcami finansowymi lub biurami podróży. W przypadku prowadzenia działalności koszt otwarcia agencji tłumaczeń ogranicza się jedynie do stworzenia nowego miejsca pracy, tj. zakupu biurka, komputera i skanera.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0