11.08.2010

Redan wprowadza nową markę

Drywash to sportowa marka, która wzbogaci portfel łódzkiej spółki odzieżowej.

Nowa marka ma być uzupełnieniem dotychczasowej oferty produktowej marek modowych Grupy Redan - Top Secret i Troll. Na początku będzie sprzedawana w sklepach Top Secret and Friends, czyli firmowych multibrandach, oraz w sportowych sklepach multibrandowych.
- Polski rynek artykułów sportowych ma ogromny potencjał rozwoju. Nie ma na nim żadnej marki, dla której sportowy charakter i atrakcyjny wygląd stanowiłyby rdzeń kolekcji. Dlatego Drywash nie ma w Polsce bezpośredniej konkurencji. Podobny asortyment oferowany jest przez znane zagranicą marki, ale w dużo wyższych cenach - mówi Piotr Kulawiński, prezes zarządu Redan.

W pierwszym okresie sprzedaży produkty marki Drywash będą dostępne w sklepach Top Secret and Friends oraz multibrandowych sklepach z odzieżą sportową.

Zarząd spółki szacuje, że sprzedaż produktów Drywash może osiągnąć wartość 100 – 150 mln zł rocznie. Nowa marka ma na siebie zarabiać już od pierwszego sezonu. W chwili debiutu Drywash ma pojawić się w około 100 sklepach, później ma ich być nawet 500. W przyszłości sieć sprzedaży ma poszerzyć się o kolejne kanały dystrybucji, wśród nich mają znaleźć się sklepy franczyzowe i modowe sklepy sieciowe. Spółka nie wyklucza również wyjścia z marką na rynki zagraniczne.

Asortyment Drywash trafi do sklepów na początku przyszłego roku, cenowo będzie plasował się w segmencie popularnych sportowych marek odzieżowych. W pierwszym okresie ponad 40 proc. sprzedaży ma być realizowana poprzez sieć salonów Top Secret and Friends, w których marka będzie miała wydzieloną powierzchnię. 60 proc. sprzedaży będzie realizowanej za pośrednictwem niesieciowych sklepów multibrandowych z odzieżą sportową. Ubrania z metką Drywash będą dostępne również dla klientów sklepu internetowego.

- Dla coraz większej grupy naszych rodaków sport, to nie tylko wysiłek fizyczny, ale styl życia, a co za tym idzie dress sens. Odzież spod znaku Drywash stworzona została z myślą o osobach, które aktywnie spędzają wolny czas, a więc uprawiają różnego rodzaju sporty, spacerują, tańczą, jeżdżą na rowerze - mówi Piotr Kulawiński. - W ofercie Drywash znajdą się kurtki, t-shirty, szorty, getry i lekkie bluzy.

(mak)