Karen Collection ma już sześć sklepów franczyzowych

Produkty Karen, poza siecią franczyzową, zakupić można w dziewięciu punktach własnych oraz w 76 salonach partnerskich w Polsce i za granicą.
Czwartek
12.08.2010
Producent i dystrybutor torebek swoją sieć franczyzową zaczął budować w marcu.
 

Firma Karen, zajmująca się produkcją i sprzedażą damskich torebek, działa na rynku już od 15 lat. W marcu jej właściciele podjęli decyzję o rozpoczęciu budowy sieci franczyzowej. Od tamtej pory otwartych zostało już sześć sklepów w tej formule.

- Zdecydowaliśmy się na franczyzę, bo zależy nam na wysokiej sprzedaży w salonach Karen Collection. Dlatego chcemy powierzyć prowadzenie placówek sieci samodzielnym przedsiębiorcom, którym będzie zależało na wynikach ich własnego biznesu - mówi Tomasz Tarnowski, współwłaściciel marki.

Produkty Karen poza siecią franczyzową zakupić można w dziewięciu punktach własnych oraz w 76 salonach partnerskich w Polsce i za granicą. W Europie Środkowo-Wschodniej dystrybucja prowadzona jest przez przedstawicieli handlowych, którzy działają m.in. na takich rynkach, jak Rosja, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Chorwacja i Węgry.

Dla właścicieli Karen Collection priorytetem jest jednak rozwój placówek franczyzowych. Jak mówi Tomasz Tarnowski, zamiarem firmy jest zakończenie roku liczbą 25 salonów.

- Chcemy otwierać sklepy w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Od partnerów oczekujemy osobistego zaangażowania w funkcjonowanie sklepu, a także dysponowania lokalem o powierzchni od 15 do 100 m2 - mówi Tarnowski. - Zapewniamy sprawdzoną polską markę, której produkcja w całości odbywa się na terenie Polski, a także pomoc w wyborze lokalu oraz w prowadzeniu sklepu.

Przewidywana kwota inwestycji we własny biznes pod znakiem Karen wynosi od 5 do 25 tys. zł. Okres zwrotu jest trudny do oszacowania, bo może być liczony dopiero po uwzględnieniu lokalizacji i popytu na lokalnym rynku, średni okres zwrotu waha się od pół roku do półtora roku. Właściciele zapewniają wyłączność terytorialną.

- O otwarciu więcej niż jednego lokalu w danej lokalizacji możemy mówić w przypadku minimum 200 tys. mieszkańców. Za każdym razem jest to jednak negocjowane z partnerami - zaznacza Tarnowski.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.