16.08.2010

Ten system się sprawdza

– o Salonie Franchisingu mówi Monika Dąbrowska, franchising manager w McDonald’s Polska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

McDonald`s jest stałym gościem na Salonie Franczyzy – dlaczego warto tam być?
Salon franczyzy to świetna okazja do bezpośrednich spotkań z potencjalnymi franczyzobiorcami. Przy stoisku McDonald's zawsze do dyspozycji zwiedzających jest trzech specjalistów, którzy w zasadzie od ręki mogą udzielić niezbędnych informacji. Każdego interesują inne aspekty współpracy, a pytania są tak różnorodne, że nie jesteśmy w stanie uwzględnić wszystkich w materiałach informacyjnych. Nasi konsultanci poświęcają na indywidualną rozmowę podczas targów średnio od 20 do 60 minut. To pokazuje, że franczyzobiorcy chętnie korzystają z tej możliwości, gdyż o wiele łatwiej jest nawiązać pierwszy kontakt z firmą osobiście, niż za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Monika Dąborska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Monika Dąbrowska, franchising manager w McDonald’s Polska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Czy udział w poprzednich edycjach Salonu przyniósł efekty w postaci nowych biorców?
Zdecydowanie tak. Zaobserwowaliśmy również, że po targach wpływa do nas znacznie więcej aplikacji, niż w pozostałych miesiącach. Podczas targów spotykamy zarówno tych, którzy dopiero zastanawiają się nad taką formą działalności, jak i tych, którzy są już zdecydowani i dokładnie wiedzą jakiej oferty szukają. Chociaż decyzja o zakupie licencji jest zawsze odłożona w czasie, a od zgłoszenia do rozpoczęcia działalności z McDonald’s upływa niekiedy nawet rok, to mogę potwierdzić, że wielu obecnych franczyzobiorców po raz pierwszy spotkaliśmy właśnie na Salonie Franczyzy. Nasz przykład pokazuje, że ten sposób się sprawdza, dlatego zamierzamy brać udział w Targach także w kolejnych latach.

Rozmawiała (kb)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0