13.08.2010

Wakacyjny szczyt

Leśne Runo, sieć restauracji zlokalizowanych przy głównych drogach krajowych, najwyższe obroty osiąga w wakacje.

Leśne Runo otwiera swoje restauracje w sąsiedztwie stacji paliw położonych przy głównych drogach krajowych, czyli w miejscach o nasilonym ruchu samochodowym – zarówno w celu turystycznym, jak i biznesowym. Główne pozycje menu zajmują dania polskiej kuchni, co zdaniem spółki zarządzającej marką - Towarzystwa Przyjaciół Polskiej Kuchni – pozwoli skutecznie konkurować z zachodnimi sieciami typu fast-food. Klienci Leśnego Runa mogą zamówić m.in. pierogi, naleśniki, krokiety i inne zestawy obiadowe.

Wnętrze restauracji Leśne Runo, na pierwszym planie kosz z jabłkami.

Leśne Runo poszukuje franczyzobiorców na terenie całej Polski. Do tej pory w sieci działa 14 restauracji, w tym cztery franczyzowe.

W 2010 roku spółka uruchomiła dwie restauracje – w Stopce k. Bydgoszczy i w Nowej Dębie w województwie podkarpackim. Obecnie sieć liczy 14 punktów, z czego cztery należą do franczyzobiorców. Jeszcze w sierpniu zostanie otwarta placówka w okolicach Golubia Dobrzynia przy drodze krajowej nr 15.

- Sezon wakacyjny to okres, w którym obroty rosną z uwagi na ruch turystyczny – twierdzi Tomasz Sztylko, specjalista ds. rozwoju sieci Leśne Runo. - Wzrost ten szczególnie odczuwają restauracje położone przy drogach krajowych na linii północ-południe. Liczymy ponadto na zapowiadaną gruntowną modernizację dróg przed EURO 2012, co dodatkowo zachęci Polaków do korzystania z samochodów.

Innym czynnikiem wpływającym na wzrost sprzedaży w restauracjach sieci są imprezy, które ściągają dziesiątki tysięcy uczestników, np. Opener Festival czy inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem.

Optymalna wielkość lokalu to 100-150 m2, z czego 50 m2 zajmuje zaplecze kuchenne. Restauracja powinna dysponować liczbą co najmniej 25 miejsc siedzących. Franczyzodawca zapewnia partnerom przygotowanie projektu restauracji, pomoc w zakupie surowców i elementów wyposażenie w korzystnej cenie, szkolenie dla trzech osób, oznakowanie zewnętrzne lokalu, zastawę dla 30 osób oraz informatyczny program sprzedażowy i magazynowy.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0