Piłkarskie Maluszki w natarciu

Wtorek
17.08.2010
Firma Socatots Polska wystartowała we wrześniu ubiegłego roku, a już w tej chwili ma placówki w pięciu miastach.
 

Idea Socatots - zajęć futbolowych dla dzieci od 6 miesiąca życia, do 5 lat - narodziła się w Wielkiej Brytanii w 2003 r., za sprawą pasjonata futbolu Simona Clifforda. Bazowała na wcześniejszym, sprawdzonym już pomyśle Brasilian Soccer Schools, opracowanym z myślą o starszych dzieciach. Po kilku latach działalności, Socatots stało się międzynarodową organizacją rozsianą w 55 krajach na całym świecie, z 800 szkółkami.

W Polsce na pomysł stworzenia firmy wpadł Przemysław Olewnik z partnerem biznesowym. Kupił licencję master i powoli zaczął pracować nad pierwszą szkółką w Szczecinie. W tej chwili, oprócz niej, ma cztery placówki w: Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i niedawno otwartą we Wrocławiu.

- Łącznie posiadamy 12 lokalizacji w tych miastach, a na koniec października planujemy minimum 28 lokalizacji. Nasz wrocławski franczyzobiorca zamierza uruchomić do końca roku sześć lokalizacji - zapowiada Filip Lewandowski, dyrektor ds. rozwoju firmy.

Socatots wciąż poszukuje franczyzobiorców, już w miastach od 20-30 tys. mieszkańców. W przypadku mniejszych miejscowości franczyzobiorca powinien raczej potraktować Socatots jako działalność dodatkową. "Nasza oferta skierowana jest do obecnych i przyszłych przedsiębiorców, którzy oprócz kreowania zysków wierzą w wartość rozwoju dzieci. Zarówno osoba posiadająca salę treningową fitness lub do aerobiku, ambitna pani manager, która nie chce wrócić do korporacji po urlopie wychowawczym, jak i osoba prowadząca przedszkole może być odnoszącym sukcesy partnerem biznesowym Socatots" - czytamy na stronie internetowej firmy.

Znalezienie sali do ćwiczeń, to obowiązek franczyzobiorcy. Standardowa powierzchnia powinna mieć około 60-70 m2. W przypadku pojedynczej lokalizacji, gdzie istnieje realna możliwość zorganizowania do 20 ośmioosobowych grup, kwota opłaty licencyjnej to 10 tys. zł. Pozostałe koszty inwestycji stanowi marketing lokalny i koszty ogólne. Kwoty te są wyższe w momencie chęci wykupienia wyłączności na daną dzielnicę lub miasto. Składka bieżąca zamyka się w 30 proc. przychodów. Punkt zaczyna być rentowny po ok. czterech miesiącach.

- Oczywiście wszystko zależy od rodzaju wykupionej franczyzy oraz szybkości pozyskania klientów. Przy pojedynczej lokalizacji i pozyskaniu ośmiu grup zajęć (dwie grupy miesięcznie) już w czwartym miesiącu funkcjonowania zwraca nam się inwestycja w opłatę wstępną - wyjaśnia Lewandowski.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Na tropie młodego Einsteina

Computer is a platform for the every user and here windows setting that user can take more things by the help of this site.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Angielski na licencji

Important part of the computer window is here how to enable bluetooth on windows 10 available for the window user and that user can share this site with all for the information.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Budują i zyskują

This is my best game and i am not want to lose this spider solitaire online free game in my life. I gain so more things by the help of this game.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Business po polsku

In this article you can learn more things about the clip and here clipboard history for the knowledge you can gain the more things about the clipboard.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Buduj i zarabiaj

My child adores Bricks4Kidz! He does the after-school program at his school in Frisco. He is constantly energized when he leaves class, to disclose to me what they...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018