Piłkarskie Maluszki w natarciu

Wtorek
17.08.2010
Firma Socatots Polska wystartowała we wrześniu ubiegłego roku, a już w tej chwili ma placówki w pięciu miastach.
 

Idea Socatots - zajęć futbolowych dla dzieci od 6 miesiąca życia, do 5 lat - narodziła się w Wielkiej Brytanii w 2003 r., za sprawą pasjonata futbolu Simona Clifforda. Bazowała na wcześniejszym, sprawdzonym już pomyśle Brasilian Soccer Schools, opracowanym z myślą o starszych dzieciach. Po kilku latach działalności, Socatots stało się międzynarodową organizacją rozsianą w 55 krajach na całym świecie, z 800 szkółkami.

W Polsce na pomysł stworzenia firmy wpadł Przemysław Olewnik z partnerem biznesowym. Kupił licencję master i powoli zaczął pracować nad pierwszą szkółką w Szczecinie. W tej chwili, oprócz niej, ma cztery placówki w: Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i niedawno otwartą we Wrocławiu.

- Łącznie posiadamy 12 lokalizacji w tych miastach, a na koniec października planujemy minimum 28 lokalizacji. Nasz wrocławski franczyzobiorca zamierza uruchomić do końca roku sześć lokalizacji - zapowiada Filip Lewandowski, dyrektor ds. rozwoju firmy.

Socatots wciąż poszukuje franczyzobiorców, już w miastach od 20-30 tys. mieszkańców. W przypadku mniejszych miejscowości franczyzobiorca powinien raczej potraktować Socatots jako działalność dodatkową. "Nasza oferta skierowana jest do obecnych i przyszłych przedsiębiorców, którzy oprócz kreowania zysków wierzą w wartość rozwoju dzieci. Zarówno osoba posiadająca salę treningową fitness lub do aerobiku, ambitna pani manager, która nie chce wrócić do korporacji po urlopie wychowawczym, jak i osoba prowadząca przedszkole może być odnoszącym sukcesy partnerem biznesowym Socatots" - czytamy na stronie internetowej firmy.

Znalezienie sali do ćwiczeń, to obowiązek franczyzobiorcy. Standardowa powierzchnia powinna mieć około 60-70 m2. W przypadku pojedynczej lokalizacji, gdzie istnieje realna możliwość zorganizowania do 20 ośmioosobowych grup, kwota opłaty licencyjnej to 10 tys. zł. Pozostałe koszty inwestycji stanowi marketing lokalny i koszty ogólne. Kwoty te są wyższe w momencie chęci wykupienia wyłączności na daną dzielnicę lub miasto. Składka bieżąca zamyka się w 30 proc. przychodów. Punkt zaczyna być rentowny po ok. czterech miesiącach.

- Oczywiście wszystko zależy od rodzaju wykupionej franczyzy oraz szybkości pozyskania klientów. Przy pojedynczej lokalizacji i pozyskaniu ośmiu grup zajęć (dwie grupy miesięcznie) już w czwartym miesiącu funkcjonowania zwraca nam się inwestycja w opłatę wstępną - wyjaśnia Lewandowski.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018