17.08.2010

Lodziarnie Carte d’Or jeszcze w tym roku

Firma Jago zamierza uruchomić w tym roku sieć małych lokali, których głównym towarem będą lody marki Carte d’Or.

Do tej pory lody spod znaku Carte d'Or mogliśmy kupować wyłącznie w sklepach. Niebawem ma się to zmienić i lody rodem z Francji będzie można zjeść również w firmowej sieci kawiarni.
- Jeszcze w tym roku powstanie kilka pierwszych lokali, w których serwowane będą lody Carte d'Or - zapewnia prezes Ice Cafe Concept, Krzysztof Niebrzydowski, który w ubiegłą środę podpisał umowę z firmą Unilever Polska. - Docelowo, w ciągu 5 - 7 lat, nasza firma chciałaby stać się graczem numer jeden pod względem liczby lokali w Polsce - deklaruje Niebrzydowski.

Lodziarnie Carte d'Or Cafe mają się rozwijać w systemie franczyzowym, dzięki czemu koszty otwierania lokali będą stosunkowo niskie.
- Chcemy, aby nasze punkty zlokalizowane były głównie w centrach handlowych dużych miast. Będą to zarówno lokale kawiarniane, jak i wyspy - tłumaczy prezes Ice Cafe Concept. Pierwsze zapowiedziane miasta, to Gdańsk, Poznań i Gorzów.

Dotychczas najwięcej lodziarni miał Grycan (85). Druga na podium jest Zielona Budka, a zaraz za nią Nestle. Carte d'Or Cafe, bo tak ma się nazywać nowa sieć, nie będzie budowana od zera. Powstanie na bazie lodziarni należących dotychczas do Unilever, który ze swoimi Ice Cafe też ma duży udział w rynku (20).

Giełdowa spółka Jago specjalizuje się w produkcji mrożonek, m.in. lodów, frytek, warzyw i owoców. W ubiegłym roku firma wypracowała 173 mln zł przychodów ze sprzedaży, a cała grupa - 210 mln zł. W czerwcu br. - wraz z dwoma mniejszościowymi udziałowcami - zawiązała spółkę Ice Cafe Concept, która będzie odpowiedzialna za rozwój sieci lodziarni Carte D'or Cafe i koordynację dystrybucji.

Spożycie lodów przez Polaków rośnie, chociaż na tle Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych wciąż wyglądamy blado. Skandynawowie zjadają 10 litrów lodów na osobę rocznie. W Niemczech i Czechach rocznie na mieszkańca przypada 5 litrów, podczas gdy w Polsce jest to zaledwie 3,5 litra lodów na rok. Liderami na świecie są Amerykanie, gdzie na każdego przypada średnio 22 litrów lodów rocznie. Według prognoz spożycie lodów będzie się i u nas nieznacznie zwiększało.

(mip)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Miłosława Pejda-Rabij

dziennikarz
Napisz do autora