23.08.2010

BPH rozwija sieć

Połączone banki BPH i GE Money otwierają nowe placówki bankowe i poszukują partnerów w kolejnych miastach.

Fuzja operacyjna Banku BPH i GE Money Bank jest już na ukończeniu. Połączone podmioty, które działają teraz pod nazwą Bank BPH, kontynuują rozbudowę sieci placówek partnerskich.

- Fuzja GE Money Banku i Banku BPH spowodowała poszerzenie oferty dostępnej w placówkach partnerskich, które działając od początku roku pod szyldem Bank BPH, mogą dziś zaoferować swoim klientom bogatszy wachlarz produktów. Zdecydowanie poprawiło to ich konkurencyjność na lokalnych rynkach. Obecnie nasza sieć sprzedaży w formule franczyzy liczy 158 placówek partnerskich - mówi Wojciech Drozd, dyrektor departamentu sprzedaży pośredniej Banku BPH.

W sierpniu sieć franczyzowa Banku BPH powiększyła się o placówkę partnerską w Gostyniu, na wrzesień i październik zaplanowane są otwarcia placówek w Czechowicach Dziedzicach i w Przasnyszu. W planach jest dalszy rozwój sieci.

- Oferta franczyzowa Banku BPH skierowana jest do przedsiębiorców, którzy gotowi są zainwestować we własną placówkę bankową. Zaletą formuły jest przede wszystkim jej przejrzystość. Umowa jest kompleksowa i dzięki temu nasi partnerzy mają pełną jasność praw, jakie im przysługują i obowiązków, które na nich ciążą. Zasady współpracy z bankiem są więc jasne i czytelne - mówi Wojciech Drozd. - Partnerów do współpracy pozyskujemy głównie spośród naszych agentów, ale współpracę z nami mogą rozpocząć również osoby lub firmy, które jeszcze nie współpracowały z Bankiem BPH i spełniają warunki stawiane przez nas potencjalnym partnerom.

Placówki partnerskie Banku BPH znajdują się w miejscowościach liczących więcej niż 15 tys. mieszkańców. Lokal powinien znajdować się w centrum miasta, przy głównej ulicy lub przy ulicy o dużym natężeniu ruchu pieszego. Wskazane jest, aby była to ulica, przy której mieszczą się placówki innych banków.

(mak)