23.08.2010

Ambitne plany RuckZuck

Firma planuje uruchomić kilkadziesiąt nowych placówek.

Sieć posiada ponad 150 sklepów na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Czech. Docelowo w Polsce ma działać około 200 takich placówek, a w całej Europie około 500. Nowe sklepy mają powstać w 27 polskich miastach, wśród nich znajdą się: Rzeszów, Puławy, Stalowa Wola, Tomaszów Mazowiecki i Poznań.

Sklep RuckZuck.

W salonach RuckZuck można znaleźć produkty firmy Classen: podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe.

- Naszą uwagę skupiamy na miejscowościach, które zamieszkuje nie mniej niż 25 tys. osób. Polacy przywiązują coraz większą wagę do estetyki miejsc, w których przebywają. Stawiają na materiały wysokiej jakości. Dzięki temu rynek artykułów wyposażenia wnętrz dynamicznie się rozwija, a wraz z nim rozwijają się sieci, w których dostępne są takie materiały, jedną z nich jest właśnie RuckZuck - mówi Krzysztof Bedra, manager odpowiedzialny za ekspansję sieci RuckZuck w Polsce.

W zależności od wielkości miejscowości, dopuszczalne są różne formaty sklepów. W mniejszych miejscowościach, liczących do 50 tys. mieszkańców, działają sklepy RuckZuck Expres, które mają powierzchnię 150-200 m2. W większych miastach otwierane są standardowe placówki RuckZuck, mające od 300 do 400 m2. Istnieje również możliwość uruchomienia punktów w formule Premium, które są uruchamiane w w dużych miejscowościach o znacznym potencjale zakupowym.

Przyszły partner powinien przygotować na uruchomienie własnego sklepu RuckZuck od 80 do 200 tys. zł, wielkość inwestycji uzależniona jest od wybranego formatu i wielkości przyszłego sklepu. Ze strony właściciela sieci potencjalny partner może oczekiwać wsparcia i szczegółowego instruktażu w trakcie uruchamiana sklepu, a także podczas jego dalszego funkcjonowania.

(mak)