30.08.2010

Franczyza na półmetku

Komfort otworzył kilka dni temu sklep franczyzowy w Malborku.

Jest to 10 sklep franczyzowy otwarty przez spółkę Komfort w tym roku.
- Zrealizowaliśmy już połowę planu na ten rok, który zakładał otwarcie 20 sklepów franczyzowych. W sumie w sieci działa już 28 placówek należących do franczyzobiorców - mówi Anna Klinowska, dyrektor ds. rozwoju Sklepów Komfort. - Intensywnie poszukujemy franczyzobiorców na kolejne 10 sklepów, zaoferujemy im preferencyjne warunki przystąpienia do sieci. Przede wszystkim umożliwimy naszym partnerom rozłożenie kosztów związanych z uruchomieniem sklepu na raty, a w przypadku otwierania kolejnego sklepu przez tego samego franczyzobiorcę, także anulowanie trzech ostatnich rat. W praktyce oznacza to zmniejszenie kosztów inwestycji nawet do 30 proc. - dodaje.

Sklepy franczyzowe Komfortu są otwierane w miastach liczących 25-80 tys. mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości około 120 tys. zł i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym o powierzchni od 400 do 600 m2. Opłata wstępna wynosi obecnie 15 tys. zł i według zapewnień centrali w całości jest przeznaczana na pokrycie kosztów promocji otwarcia nowego sklepu. Franczyzodawca nie pobiera opłat franczyzowych ani marketingowych.

Obecnie sieć Komfort liczy 151 sklepów, z czego w Polsce 116 sklepów własnych i 28 franczyzowych, 7 sklepów w Czechach i jeden na Słowacji.

Komfort to sieć sklepów handlująca panelami, podłogami drewnianymi, wykładzinami i dywanami, drzwiami, firanami i zasłonami.

(smoli)