31.08.2010

Agenci w Vision Express

- o nowym modelu współpracy opowiada Piotr Wilczyński, dyrektor ds. finansów i rozwoju, członek zarządu Vision Express SP.

Wprowadzacie nowy, agencyjny model współpracy. Na czym będzie on polegał?
Jest to oferta, którą kierujemy do naszych pracowników. Dzięki nowemu modelowi współpracy będą oni mogli wziąć w zarządzanie salon optyczny Vision Express, w zamian otrzymają wynagrodzenie, którę będzie procentem od obrotu placówki. W ramach tego procentu agent będzie zatrudniał pracowników, motywował ich, ponosił część kosztów administracyjnych od niego zależnych, jak np. koszty telefonów. Natomiast to my nadal będziemy właścicielami salonu i do nas będzie należał towar w nim się znajdujący. Oczekujemy że, gdy przekształcimy salon własny w agencyjny, to wówczas zrobi on obrót o 10-20 proc. wyższy. Zawdzięczamy to agentom, którzy dbają o salon, jak o swój własny. Współpraca agencyjna jest dobrym rozwiązaniem dla osoby, która chciałaby prowadzić salon sieci, ale nie chce zaryzykować i zainwestować 600-800 tys. zł w placówkę franczyzową.

Piotr Wilczyński, dyrektor ds. finansów i rozwoju, członek zarządu Vision Express SP

A jeśli agent w końcu się odważy i zechce przejść na model franczyzowy, to będzie miał taką możliwość?
Tak, ale bez możliwości przejęcia sklepu, który aktualnie prowadzi. Jest tak dlatego, że inne salony mamy przeznaczone na punkty agencyjne, a inne na franczyzowe. Planujemy otworzyć w tym roku 9 sklepów franczyzowych, na razie uruchomiliśmy pięć placówek. Obecnie większość naszych franczyzobiorców to nasi byli pracownicy.

rozmawiała (smoli)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0