02.09.2010

Polskie Jadło przejmuje swojego franczyzobiorcę

Firma podpisała już dokumenty rozpoczynające fuzję ze spółką Ko-operator Bronikowski, Górzyński.

Kryzys w branży gastronomicznej przyczynił się do tego, że sytuacja finansowa Polskiego Jadła zaczęła się pogarszać. W 2009 roku firma zanotowała stratę prawie 7 mln zł. W powrocie do dawnych wyników spółki ma jej pomóc połączenie z firmą Ko-operator Bronikowski Górzyński.

25 sierpnia obie spółki podpisały umowę, na mocy której Polskie Jadło przejęło kontrolę nad swoim głównym franczyzobiorcą. Konsolidacja przedsiębiorstw jest krokiem w kierunku planowanego połączenia kapitałowego spółek. Powstałe w ten sposób przedsiębiorstwo w istotny sposób wzmocni swoją pozycję rynkową.

- Uważam, że konsolidacja obu firm jest krokiem w odpowiednią stronę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarządzać będziemy nie tylko restauracjami, pierogarniami i gościńcami, ale również całą bazą wytwórczą i logistyczną oraz własnymi punktami sprzedaży - mówi Jan Kościuszko, prezes zarządu spółki Polskie Jadło. - W sferze handlowej pozwoli nam to na uniknięcie nakładania kolejnych marż na nasze produkty, co finalnie pozwoli na stosowanie bardzo konkurencyjnych cen.

Firma Ko-operator Bronikowski, Górzyński do tej pory był głównym franczyzobiorcą spółki Polskie Jadło. Obecnie spółka prowadzi działalność gastronomiczną na podstawie licencji Polskiego Jadła w dziewięciu lokalizacjach na terenie Warszawy, Częstochowy, Krakowa oraz woj. śląskiego. Firmy współpracowały przy realizacji i wprowadzaniu na rynek wielu projektów gastronomicznych. Partnerzy planują dodatkowo uruchomienie we własnym zakresie produkcji produktów Premium w oparciu o posiadane tradycyjne i pozbawione konserwantów technologie.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora