Poniedziałek
06.09.2010
- o rozwoju sieci i nowych produktach opowiada Dariusz Ulejczyk, business development manager odpowiedzialny za rozwój sieci aetka w Polsce.
 

Czy w ostatnim czasie zasady współpracy z partnerami uległy zmianie?
Poszerzamy ofertę dla franczyzobiorców. Niedawno podpisaliśmy umowę z operatorem komórkowym Play i w salonach aetka rozpoczynamy sprzedaż usług tej sieci. Będzie to oferta abonamentowa bez telefonu, czyli z lepszymi stawkami za połączenia. Ponadto zaczynamy budować kategorię produktową prepaid (czyli startery). Rozmawiamy też z dostawcami usług finansowych w kontekście sprzedaży ratalnej, co może być atrakcyjnym elementem naszej współpracy z partnerami, a także zachęcić klientów do zakupów.

Czy mimo spowolnienia gospodarczego placówek pod znakiem aetka przybywa?
W styczniu współpracowaliśmy ze 120 partnerami, a sklepów, które były oznaczone logo aetka było 15. W tej chwili placówek w sieci jest już 59 i liczba ta stale rośnie. Szacujemy, że do końca roku sieć aetka będzie liczyć około 100 sklepów. Mimo spowolnienia na rynku kontynuujemy intensywny rozwój.

Jak ocenia Pan koniunkturę w branży?
Optymistycznym sygnałem jest poprawa koniunktury na rynku niemieckim, gdyż jak wiadomo sytuacja gospodarcza za Odrą dość szybka przekłada się na stan rzeczy w Polsce. Na razie nie ma powodów do euforii, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni.

rozmawiał (gum)