06.09.2010

Franczyza na aukcji

Promstar.pl rozpoczyna rozwój poprzez franczyzę.

Na koniec września planowe jest otwarcie pierwszego franczyzowego oddziału firmy, który będzie mieścił się w Krakowie. W tym roku przedstawiciele Promstar.pl planują otworzyć jeszcze co najmniej dwie placówki. Od roku firma prowadzi własny oddział w Krakowie i zamierza uruchomić kolejny - tym razem w Warszawie.

Asortyment sprzedawany na aukcjach przez firmę Promstar.pl

Promstar.pl zajmuje się sprzedażą ruchomości firmowych oraz państwowych.
- Prowadzimy cały proces sprzedaży, począwszy od analizy technicznej, wyceny sprzętu, sporządzenia dokumentacji aż po samą sprzedaż, a nawet ewentualnie działania posprzedażowe, jak choćby przyjmowanie reklamacji - mówi Łukasz Sitarz, dyrektor zarządzający Promstar.pl. - Specjalizujemy się w sprzedaży m.in. samochodów osobowych i dostawczych, maszyn, sprzętu biurowego i komputerowego. Sprzedajemy w drodze licytacji poprzez własny internetowy serwis aukcyjny - dodaje.

Sitarz twierdzi, że z usług Promstar.pl coraz częściej korzystają właściciele firm, które są likwidowane lub zmieniają profil działalności oraz syndycy i komornicy.

Potencjalny franczyzobiorca Promstar.pl musi mieć przeznaczone na inwestycję minimum 15 tys. złotych. Opłata wstępna wynosi 10 tys. zł, wysokość opłaty bieżącej to wynik negocjacji między franczyzodawcą a franczyzobiorcom. Partner firmy powinien też dysponować placem o powierzchni minimum 500 m2 (z utwardzoną nawierzchnią) oraz magazynem co najmniej 40. metrowym.

Łukasz Sitarz twierdzi, że inwestycja w oddział Promstar.pl zwraca się już po upływie 3-6 miesięcy od otwarcia.

(smoli)