07.09.2010

25 biur Nieruchomości Północ

Kolejna placówka została otwarta w Łodzi.

Nowe, 25 biuro zlokalizowane jest w centrum Łodzi, przy ulicy Rzgowskiej. Jego właścicielka, Martyna Matuszewska, dotychczas działała na rynku pośrednictwa kredytowego. Liczy, że wcześniejsze doświadczenia zawodowe pomogą jej z powodzeniem prowadzić biuro nieruchomości.

Przedstawiciele sieci Nieruchomości Północ podczas debiutu na New Connect.

- To już druga placówka franczyzowa sieci biur nieruchomości Północ działająca w Łodzi. Jesteśmy przekonani, że łódzki rynek nieruchomości ma wystarczająco duży potencjał, aby kolejne biuro naszej sieci w tym mieście odniosło sukces – mówi dyrektor sieci Ewa Choroś.

Według planów zarządu, do końca bieżącego roku sieć będzie liczyć co najmniej 30 placówek. Optymistyczne są też prognozy wyników finansowych za 2010 rok. Notowana na rynku giełdowym New Connect spółka Północ Nieruchomości planuje w tym roku osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 5,150 mln zł. To o ponad połowę więcej niż rok wcześniej. Prognoza zysku netto kształtuje się na poziomie 520 tys. zł, w porównaniu do 508,7 tys. zł straty w roku ubiegłym.

- Spodziewamy się, że pozytywne tendencje utrzymujące się w naszych wynikach zostaną podtrzymane w kolejnych kwartałach. Obserwując poprawę na rynku zdecydowaliśmy się położyć większy nacisk na tworzenie własnych placówek. Nie zaniedbujemy oczywiście rozwoju budowy sieci franczyzowej, o czym będziemy informować w kolejnych miesiącach – mówi Piotr Sumara, prezes zarządu Nieruchomości Północ.

Obok biur nieruchomości Północ Nieruchomości spółka jest właścicielem sieci Prospector, specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami.

(gum)