Piątek
10.09.2010
W połowie września Mydlarnia u Franciszka otwiera dwie nowe placówki.
 

Mydlarnia u Franciszka powstała w połowie 2002 roku w Katowicach. Kolejne lata owocowały nowymi placówkami własnymi, zaś w 2009 powstał pierwszy sklep franczyzowy. Obecnie sieć liczy osiem placówek: pięć własnych i trzy franczyzowe.

- W wakacje do sieci dołączyły trzy nowe placówki w Radomiu, Częstochowie i Warszawie. Na połowę września zaplanowaliśmy otwarcie dwóch kolejnych: w Zakopanem na Krupówkach i w Poznaniu - mówi Ewelina Kyzioł, właścicielka sieci Mydlarnia u Franciszka.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci Mydlarnia u Franciszka powinny dysponować lokalem o powierzchni od 20 do 60 m2. Zatowarowanie lokalu zgodnie z wytycznymi sieci, to wydatek rzędu 1,5 tys. zł za m2, nie obejmuje on kosztów najmu i urządzenia lokalu, które zależą od stanu technicznego, w jakim przejmuje się lokal oraz od miasta. Mydlarnie u Franciszka mieszczą się najczęściej w centrum miasta lub przy głównej ulicy. Przystąpienie do sieci nie wiąże się z żadnymi opłatami.

W ofercie Mydlarni u Franciszka znajdują się aromatyczne mydła na wagę, musujące kule i sole do kąpieli, olejki do pielęgnacji ciała oraz świece zapachowe. Kosmetyki są wytwarzane w ekologiczny sposób i nie są testowane na zwierzętach. Produkty pochodzą z różnych zakątków świata, m.in. z Syrii, Maroka, Francji, czy Włoch.

(mak)