12.09.2010

Franczyza w Sezamie

Grupa Specjał przejmuje sklepy SPAR.

Grupa Kapitałowa Specjał, działająca na rynku artykułów spożywczych, kupiła katowicką spółkę Czemar. Przejęła tym samym trzy sklepy, które należały do firmy i działały pod szyldem sieci SPAR. Wraz z nowym właścicielem nadszedł też czas na zmianę ich marki – zostaną one włączone do sieci Delikatesów Sezam.

Warunkiem przystąpienia do sieci Delikatesów Sezam jest posiadanie własnego lokalu samoobsługowego o powierzchni przynajmniej 100 m2.

Nowe nabytki na Górnym Śląsku stały się też pretekstem do nasilenia prac nad rozwojem sieci franczyzowej. W regionie działa już pięć sklepów w tym systemie. Jak przyznaje Ewa Czuryło, kierownik ds. franczyzy sieci Delikatesy Sezam, pozyskiwanie nowych partnerów to pracochłonny proces, ale rynek śląski wykazuje duży potencjał wzrostu. Z czasem ekspansja sieci planowana jest także w innych częściach Polski.

- Kupno nowych placówek było bodźcem również dla rozwoju franczyzy. Nie kreślimy konkretnych liczbowych planów rozbudowy sieci, ale wierzymy, że partnerów będzie przybywać - mówi Czuryło.

Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie własnego lokalu samoobsługowego o powierzchni przynajmniej 100 m2.

- Szukamy partnerów o stabilnej sytuacji finansowej, dysponujących placówką w atrakcyjnej lokalizacji - mówi Czuryło. - Nie ma sztywnych warunków współpracy, negocjujemy je w zależności od możliwości klienta.

(gum)