Niedziela
12.09.2010
Grupa Specjał przejmuje sklepy SPAR.
 

Grupa Kapitałowa Specjał, działająca na rynku artykułów spożywczych, kupiła katowicką spółkę Czemar. Przejęła tym samym trzy sklepy, które należały do firmy i działały pod szyldem sieci SPAR. Wraz z nowym właścicielem nadszedł też czas na zmianę ich marki – zostaną one włączone do sieci Delikatesów Sezam.

Nowe nabytki na Górnym Śląsku stały się też pretekstem do nasilenia prac nad rozwojem sieci franczyzowej. W regionie działa już pięć sklepów w tym systemie. Jak przyznaje Ewa Czuryło, kierownik ds. franczyzy sieci Delikatesy Sezam, pozyskiwanie nowych partnerów to pracochłonny proces, ale rynek śląski wykazuje duży potencjał wzrostu. Z czasem ekspansja sieci planowana jest także w innych częściach Polski.

- Kupno nowych placówek było bodźcem również dla rozwoju franczyzy. Nie kreślimy konkretnych liczbowych planów rozbudowy sieci, ale wierzymy, że partnerów będzie przybywać - mówi Czuryło.

Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie własnego lokalu samoobsługowego o powierzchni przynajmniej 100 m2.

- Szukamy partnerów o stabilnej sytuacji finansowej, dysponujących placówką w atrakcyjnej lokalizacji - mówi Czuryło. - Nie ma sztywnych warunków współpracy, negocjujemy je w zależności od możliwości klienta.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.