15.09.2010

Zarobili w wakacje

W sklepach meblowych Abra w czerwcu, lipcu i sierpniu sprzedaż i liczba klientów rosła.

Sierpień przyniósł spółce blisko 4-procentowy wzrost sprzedaży, licząc rok do roku. Od początku 2010 roku Abra uzyskała 150 mln zł przychodu.
- Wynik jest istotny, ponieważ jest to pierwszy miesiąc tego roku, w którym sprzedaż była wyższa w porównaniu do roku ubiegłego. Nastroje w branży wydają się być lepsze. W sieci sklepów Abra przychody w ostatnim kwartale były o 147 proc. wyższe od poprzedniego. W trakcie wakacji sklepy meblowe realizują 30 proc. rocznej sprzedaży, dlatego w tym czasie trwa szczyt sezonowych wyprzedaży i promocji w sklepach. My również wprowadziliśmy obniżki na produkty oraz prowadziliśmy intensywną kampanię marketingową. Wszystkie te działania przełożyły się na uzyskanie lepszych wyników w całej sieci – mówi Piotr Krzanowski, prezes zarządu Abra SA.

Wnętrze sklepu sieci Abra Sklepy Meblowe

W zakończonym właśnie roku obrotowym, który trwa w Abrze od września do sierpnia, spółka uzyskała 246 mln zł przychodów, co stanowi 90 proc. ubiegłorocznej sprzedaży.

Lepsze perspektywy dla rynku wyposażenia wnętrz ogłosiła również firma badawcza PMR Publications. Na zmianę sytuacji w branży wpływa przede wszystkim ożywienie na rynku budowlanym i poprawa nastrojów konsumentów. W zakończonym właśnie roku obrotowym, który trwa w Abrze od września do sierpnia, spółka uzyskała 246 mln zł przychodów, co stanowi 90 proc. ubiegłorocznej sprzedaży.
- Uważamy, że wzrost sprzedaży mebli w kolejnych miesiącach ustabilizuje się na poziomie kilku procent, ze względu na dodatkowe obawy konsumentów przed podwyżkami cen mebli, w tym zwiększonym podatek Vat - mówi Anna Korzeniowska, dyrektor ds. rozwoju sieci i franczyzy Abra SA. - Przygotowujemy się na lepszą koniunkturę, otwieramy kolejne sklepy i tworzymy własną sieć franczyzową. Obecnie posiadamy ponad 5 proc. udział w rynku. Do 2014 roku chcemy zarządzać siecią 150 sklepów w całej Polsce - dodaje.

Potencjalny franczyzobiorca sieci sklepów meblowych Abra powinien dysponować lokalem handlowym o powierzchni od 600-1000 m2, w mieście zamieszkanym przez 20-50 tys. mieszkańców oraz co najmniej 150 tys. zł na inwestycję. Opłata wstępna wynosi 30 tys. zł, bieżąca to maksymalnie 3 proc. od obrotu. Koszty przystosowania lokalu do wymagań sieci firma szacuje na 50-100 tys. zł.

(smoli)