17.09.2010

Kwiaty dla każdego

Galeria Kwiatowa Fashion Flowers poszukuje franczyzobiorców.

Fashon Flowers kwiaty sprzedaje od prawie 10 lat. Początkowo była to wyłącznie dystrybucja hurtowa, jednak kilka lat temu firma zdecydowała się na sprzedaż detaliczną i tak powstały galerie w centrach handlowych. Dziś sieć kwiaciarni Fashion Flowers liczy pięć sklepów własnych, ostatni z nich został otwarty w Bielsku-Białej. Firma podjęła właśnie pierwsze kroki zmierzające do uruchomienia sieci franczyzowej.

Galerie Kwiatowe Fashion Flowers.

Galeria Kwiatowa Fashion Flowers liczy obecnie pięć sklepów.

- W tym roku planujemy otworzyć, co najmniej pięć placówek, które zostaną uruchomione prawdopodobnie na południu. Natomiast równocześnie prowadzimy zaawansowane rozmowy zmierzające do uruchomienia naszych punktów m.in. na Mazowszu oraz Pomorzu - mówi Paweł Arczyński, menadżer ds. sieci Fashion Flowers. - Pierwsze placówki franczyzowe pojawią się już jesienią tego roku.

Firma poszukuje obecnie partnerów m.in. w Katowicach i Zabrzu. Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci powinny przygotować się na inwestycję rzędu 50-130 tys. zł, w zależności od wielkości i lokalizacji kwiaciarni. Fashion Flowers rozpoczęło również prace nad wdrożeniem nowego formatu kwiaciarni – Wysepek Kwiatowych mających od 8 do 15 m2. Standardowe Galerie Kwiatowe mają 30 – 50 m2 i mieszczą się w centrach handlowych.

(mak)