Prezes Care Center Sara, Sławomir Jarosz.
Poniedziałek
20.09.2010
- o rynku usług teleopieki, zapewniających stały dozór nad osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi, mówi Sławomir Jarosz, właściciel Care Center Sara.
 

Jak wygląda nasz rynek usług teleopieki?
Można powiedzieć, że ten rynek w Polsce wciąż jest dziewiczy. Świadomość usług stale rośnie, ale głównie w Warszawie oraz w dużych miastach, gdzie mamy franczyzobiorców. W innych miejscach usługi tego typu są mało znane. Konkurencja też jest znikoma. Oprócz nas, działa tylko kilka firm. Ta sytuacja ma swoje zalety i wady. Wprowadzenie nowej usługi jest dużą szansą dla tych, którzy zaczną teraz działać. Jednocześnie wiąże się z większymi nakładami na reklamę. Społeczeństwo w Polsce starzeje się i zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi dla ludzi w podeszłym wieku będzie rosło.

Na Zachodzie ten sektor jest pewnie silniej rozwinięty?
Historia tego typu usług na Zachodzie sięga 25 lat. W większości krajów starej UE są bardzo popularne, np. w Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech. Cieszą się też powodzeniem w Izraelu i USA. Rozkwit w Europie nastąpił 5-7 lat temu, kiedy za usługi zaczęły płacić instytucje - pomoc społeczna, fundacje, stowarzyszenia i odpowiedniki naszego NFZ.

Co nowego dzieje się w tej chwili w firmie?
Znaczącą zmianą jest zakup naszych usług przez ośrodki społeczne. To dla nas i naszych franczyzobiorców wielka szansa, ponieważ otwiera drogę do innych typów instytucji, a tym samym do klienta "hurtowego". W ostatnim miesiącu do naszej sieci przyłączyło się pięciu franczyzobiorców - z Białegostoku, Bydgoszczy, Wrocławia, Łodzi i Olsztyna.

(mip)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.