Sobota
25.09.2010
Rynek elementów dekoracyjnych oraz wyposażenia wnętrz mimo kryzysu energicznie się rozwija. O swoje miejsce na nim walczy firma Aromanti, dystrybutor zapachów do wnętrz.
 

Firma Aromanti, istniejąca od ubiegłego roku, oferuje szeroki wybór zapachów do wnętrz, których producentem jest francuska spółka Clem-Goa. Wonności ukryte są w karafkach (tzw. dyfuzorach), odświeżaczach powietrza, kominkach zapachowych, świecach, kadzidełkach. Klienci mogą wybierać spośród 52 zapachów, m.in. paczuli z cytryną, bambusa z zieloną herbatą, cynamonu z pomarańczą i wanili z miodem.

Asortyment Aromanti przeznaczony jest do mieszkań i domów, sklepów oraz biur. Coraz chętniej kupują go salony kosmetyczne, SPA oraz hotele.

- Na początku kierowaliśmy nasz produkt do szerokiego grona odbiorców indywidualnych. Następnie zainteresowanie naszymi produktami pojawiło się ze strony salonów kosmetycznych, a potem hoteli. Nasi klienci to agencje reklamowe, a nawet biura podróży – mówi szef spółki, Krzysztof Plitnik.

Produkty firmy dostępne są na tzw. pachnących wyspach, czyli w punktach zlokalizowanych w głównych ciągach komunikacyjnych centrów handlowych. Istnieje też możliwość zamawiania ich przez stronę internetową.

Sieć sprzedaży dopiero kiełkuje. Składają się na nią dwa punkty własne, znajdujące się w warszawskich centrach handlowych, oraz jeden franczyzowy mieszczący się w Lublinie w CH Olimp. Aromanti posiada też punkty partnerskie. - Zamierzamy szybko zbudować sieć sprzedaży w Polsce, dlatego też wymagania wobec franczyzobiorców nie są wygórowane - zapewnia Plitnik.

Jednorazowa opłata franczyzowa wynosi 20 tys. zł. Do biorcy licencji należy zakup towaru, na początek za ok. 15 tys. zł oraz zakup niezbędnego sprzętu. Całość inwestycji szacowana jest na ok. 40 tys. zł. Nie przewidziano opłat marketingowych i miesięcznych.

Nowe otwarcia punktów franczyzowych planowane są w tym roku w Warszawie i Krakowie. Licencjodawcy poszukują też chętnych do współpracy w największych miastach w krajnu m.in. w: Katowicach, Wrocławiu i Bydgoszczy.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

A czy taki punkt mogłabym otworzyć na terenie firmy: http://www.milex.net.pl/?

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/inpost/29 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/fedex/28 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

A mógłby ktoś polecić jakiś dobry odkurzacz na taką myjnię

55 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Ja zaś wysyłam paczki za pośrednictwem ParcelABC. Polecam, bo przesyłki kurierskie są tu naprawdę tanie, a czas dostawy niezwykle krótki....

89 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
zdobienie szkła

Hej hej! Jestem znudzoną kurą domową która chciałaby malować na szkle (wazoniki i butelki itd.). Wydaje mi się że zdobienie szkła to interesujące zajęcie. I szukam...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Też sie tam wybiorę. Sprawdziłem kilka ofert i Less Mess rzeczywiście najlepiej wypada.

7 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Dzięki! Sprawdzę ten Kryspinów na pewno

7 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2018