Muszkieterowie dają zarobić w miastach powyżej 6 tysięcy mieszkańców. Kupują tam grunty na nowe supermarkety dla franczyzobiorców.
Czwartek
23.09.2010
Zwiększone tempo rozwoju oraz skuteczna rekrutacja franczyzobiorców spowodowały, że Grupa Muszkieterów zaczęła szukać lokalizacji pod kolejne supermarkety.
 

Rośnie liczba sklepów należących do sieci Muszkieterów. Aktualnie na polskim rynku funkcjonuje 150 supermarketów spożywczych Intermarché (prowadzonych przez 118 franczyzobiorców) i 71 sklepów Bricomarché z branży dom i ogród (64 biorców). Centralę Muszkieterów cieszy duża liczba chętnych do rozpoczęcia współpracy. Zwiększone zainteresowanie franczyzą oraz plany przyśpieszenia ekspansji oznaczają konieczność wzmożonego poszukiwania lokalizacji, które w przyszłości firma zaproponuje nowym przedsiębiorcom jako miejsce na ich sklep.

Muszkieterowie poszukują nieruchomości w całej Polsce. Szczególny nacisk położony został na pozyskanie terenów w północno-wschodniej Polsce. Grupa poszukuje terenów przeznaczonych pod działalność handlową w miejscowościach zamieszkiwanych przez co najmniej 6 tys. mieszkańców. Najbardziej interesujące dla Muszkieterów są działki o powierzchni nie mniejszej niż 8 tys. m2 lub istniejące obiekty handlowe o minimalnej powierzchni 1 tys. m2.

Jesteśmy zainteresowani kupnem i dzierżawą powierzchni handlowych, zarówno w otwartym terenie, jak i w galeriach handlowych. Formularz zgłoszeniowy dla osób dysponujących powierzchnią na sprzedaż lub pod wynajem dostępny jest na stronie Muszkieterowie.pl – mówi Piotr Kaźmierczak, koordynator ds. nieruchomości w dziale zakupu gruntów.

Muszkieterowie nadal poszukują też kandydatów na franczyzobiorców. Firma weźmie udział w targach Franczyza 2010 , które w dniach 14-16 października odbędą się w PKiN w Warszawie.

(aslod)