27.09.2010

Kawiarenki Orlenu na stacjach franczyzowych?

Orlen chce wprowadzić Stop Cafe i Stop Cafe Bistro na franczyzowe stacje paliw.

Dotychczas Stop Cafe i Stop Cafe Bistro dostępne były jedynie na stacjach własnych. PKN Orlen bierze jednak pod uwagę wprowadzenie konceptu na pozostałych stacjach. W maju tego roku Joanna Puskar z biura prasowego PKN Orlen informowała, że koncern pracuje nad stworzeniem określonych zasad współpracy związanej z udostępnieniem brandu Stop Cafe franczyzobiorcom, lecz nie podjęto jeszcze finalnej decyzji.

Kubek i ciastko na blacie w Stop Cafe.

Kawiarniane punkty PKN Orlen oferują kierowcom m.in. gorące napoje - kawę i herbatę.

We wrześniu sytuacja zdaje się być bardziej klarowna.- Jeszcze w bieżącym roku mamy zamiar podpisać pierwsze umowy franczyzy Stop Cafe i Stop Cafe Bistro z zainteresowanymi podmiotami na polskim rynku - powiedział niedawno Sylwester Królik, starszy menedżer sprzedaży w PKN Orlen. Na chwilę oceną biuro prasowe firmy utrzymuje, że propozycja obu marek dla stacji sieci franczyzowych jest w dalszym ciągu w procesie konsultacji wewnętrznych.

Kawiarniane punkty Stop Cafe oferują kierowcom gorące napoje, kawę i herbatę, a oprócz tego ciastka i kanapki. Natomiast Stop Cafe Bistro prócz tego, serwuje również małe dania na ciepło.

Pierwsze Stop Cafe Bistro otwarte zostało pod koniec stycznia 2008 r. w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej. Koncept zdobył sobie klientów, a ich grono szybko się powiększało. Wkrótce też zaczęto uruchamiać kolejne punkty gastronomiczne na stacjach paliw. Pod koniec 2008 r. było już 409 kącików kawowych Stop Cafe oraz 26 punktów Stop Cafe Bistro. Na koniec czerwca obecnego roku liczba punktów gastronomicznych w ramach Stop Cafe i Stop Cafe Bistro wyniosła 612, co oznacza wzrost o 145 w ujęciu rok do roku. Dzięki szybkiemu rozwojowi sektora gastronomii koncernowi udało się ograniczyć niekorzystny wpływ marż paliwowych w pierwszym kwartale 2010 r.

(mip)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Miłosława Pejda-Rabij

dziennikarz
Napisz do autora