Działalność Worldseo polega na handlu poprzez Internet.
Wtorek
28.09.2010
Worldseo finalizuje transakcję sprzedaży masterlicencji na Wielką Brytanię.
 

Działalność Worldseo polega na handlu poprzez Internet.
– Głównym rynkiem docelowym dla Worldseo jest każda osoba, korporacja lub firma, które może i chce korzystać z usług organizacji zakupu – mówi Daniel Burzawa z Worldseo.

Firma posiada sześć magazynów w Hong Kongu, które skupują produkty bezpośrednio z fabryk. Przedstawiciele firmy twierdzą, że aktualnie jest w nich kilkadziesiąt tysięcy produktów. Asortyment podzielony jest na 10 grup produktowych. Franczyzobiorca sprzedaje towary w sklepach i na aukcjach internetowych.
– Gdy klient kupi jakiś towar, franczyzobiorca przekazuje przez system online informacje do magazynu, przesyła dane do wysyłki oraz płaci nam za produkt cenę hurtową. Klient otrzymuje towar po około 10 dniach – mówi Daniel Burzawa. – Dzięki takiemu modelowi współpracy franczyzobiorca może się skupić tylko i wyłącznie na sprzedaży, promowaniu produktów i zdobywaniu nowych klientów bez martwienia się o magazynowanie, pakowanie lub zatrudnianie do tego pracowników – dodaje.

Licencja master Worldseo to koszt 25 tys. zł, opłata bieżąca to 15 proc. od wartości wpłat franczyzobiorców i 10 proc. od sprzedaży własnej. Natomiast za licencję standard przedsiębiorca będzie musiał zapłacić 6 tys. zł i uiszczać co miesiąc opłatę bieżącą w wysokości 10 proc. od wartości sprzedaży. Worldseo nie pobiera opłat na fundusz marketingowy.

Przedsiębiorca, który chciałby zostać franczyzobiorcą Worldseo powinien doskonale obsługiwać komputer i poruszać się w Internecie, najlepiej jeśli miałby wykształcenie informatyczne i miał dobrą znajomość języka angielskiego. Masterbiorca musi dodatkowo znać język urzędowy kraju, na którego licencję będzie chciał kupić.

Masterbiorca otrzymuje wyłączność na wszystkie sprzedawane grupy produktowe w kraju, na który wykupił licencję. Natomiast franczyzobiorca ma wyłączność na jedną grupę produktową np. "komputery i części", "telefony i akcesoria", "akcesoria samochodowe".
– Kilka tygodni temu otworzyliśmy placówkę franczyzową w Stargardzie, a pod koniec października planujemy uruchomić jednostki w Warszawie i Poznaniu, również należące do franczyzobiorców – mówi Daniel Burzawa.

(smoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Reklama w social media

Jeśli podobają ci się projekty agencji i macie ze sobą dobry kontakt, to nie widzę przeciwwskazań by rozpocząć współpracę. My znaleźliśmy swoją agencję do...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sale na konferencje i spotkania

Cześć, jeśli organizujecie konferencje albo jakieś spotkania to dobrą opcją jest wynajęcie sali na konferencje szczecin albo spotkania biznesowe żeby to było...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jeżeli chodzi o kompleksowy marketing internetowy to mogę polecić firmę www.semline.pl . Zajmują się optymalizacją oraz pozycjonowaniem sklepu, kampanią Adwords oraz...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

Tłumaczenia bywają niezbędną częścią prowadzenia biznesu, warto z nich korzystać, by móc prowadzić interesy z kontrahentami z wielu krajów. Dlatego polecam...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018