28.09.2010

Firma w domu

Worldseo finalizuje transakcję sprzedaży masterlicencji na Wielką Brytanię.

Działalność Worldseo polega na handlu poprzez Internet.
– Głównym rynkiem docelowym dla Worldseo jest każda osoba, korporacja lub firma, które może i chce korzystać z usług organizacji zakupu – mówi Daniel Burzawa z Worldseo.

Narada pracowników firmy Worldseo

Działalność Worldseo polega na handlu poprzez Internet.

Firma posiada sześć magazynów w Hong Kongu, które skupują produkty bezpośrednio z fabryk. Przedstawiciele firmy twierdzą, że aktualnie jest w nich kilkadziesiąt tysięcy produktów. Asortyment podzielony jest na 10 grup produktowych. Franczyzobiorca sprzedaje towary w sklepach i na aukcjach internetowych.
– Gdy klient kupi jakiś towar, franczyzobiorca przekazuje przez system online informacje do magazynu, przesyła dane do wysyłki oraz płaci nam za produkt cenę hurtową. Klient otrzymuje towar po około 10 dniach – mówi Daniel Burzawa. – Dzięki takiemu modelowi współpracy franczyzobiorca może się skupić tylko i wyłącznie na sprzedaży, promowaniu produktów i zdobywaniu nowych klientów bez martwienia się o magazynowanie, pakowanie lub zatrudnianie do tego pracowników – dodaje.

Licencja master Worldseo to koszt 25 tys. zł, opłata bieżąca to 15 proc. od wartości wpłat franczyzobiorców i 10 proc. od sprzedaży własnej. Natomiast za licencję standard przedsiębiorca będzie musiał zapłacić 6 tys. zł i uiszczać co miesiąc opłatę bieżącą w wysokości 10 proc. od wartości sprzedaży. Worldseo nie pobiera opłat na fundusz marketingowy.

Przedsiębiorca, który chciałby zostać franczyzobiorcą Worldseo powinien doskonale obsługiwać komputer i poruszać się w Internecie, najlepiej jeśli miałby wykształcenie informatyczne i miał dobrą znajomość języka angielskiego. Masterbiorca musi dodatkowo znać język urzędowy kraju, na którego licencję będzie chciał kupić.

Masterbiorca otrzymuje wyłączność na wszystkie sprzedawane grupy produktowe w kraju, na który wykupił licencję. Natomiast franczyzobiorca ma wyłączność na jedną grupę produktową np. "komputery i części", "telefony i akcesoria", "akcesoria samochodowe".
– Kilka tygodni temu otworzyliśmy placówkę franczyzową w Stargardzie, a pod koniec października planujemy uruchomić jednostki w Warszawie i Poznaniu, również należące do franczyzobiorców – mówi Daniel Burzawa.

(smoli)