04.10.2010

Kobieca franczyza

Kwiatoteka rozpoczyna budowę sieci franczyzowej. Swoją ofertę kieruje głównie do pań.

Sieć Kwiatoteka działa na warszawskim rynku od 2002 roku. W przeciągu ośmiu lat firma otworzyła sześć kwiaciarni własnych. Teraz przyszedł czas na rozwój rozwój poprzez franczyzę, który rusza w październiku. Dzięki temu marka znana dotychczas wyłącznie mieszkańcom stolicy trafi również do innych miast. Na liście proponowanych lokalizacji jest m.in. Szczecin, Toruń czy Lublin.

Wejście do Kwiatoteki w galerii handlowej.

Kwiatoteki na razie można znaleźć wyłącznie w stolicy, jednak już niebawem pierwsze kwiaciarnie mają pojawić się w kolejnych miastach Polski.

Oferta franczyzowa Kwiatoteki skierowana jest głównie do pań, które przystępując do sieci mogą postawić pierwsze samodzielne kroki w biznesie. Pierwsze franczyzowe kwiaciarnie mają pojawić się w połowie przyszłego roku. Na sierpień zaplanowane jest otwarcie Kwiatoteki w galerii Echo w Kielcach, później dołączą do sieci kwiaciarnie w Kaliszu i Poznaniu.

Podstawą działalności w branży florystycznej są świeże kwiaty. Działając w sieci Kwiatoteka franczyzobiorca może liczyć na zniżki u dostawców zostaje również przeszkolony z tego, jak szybko i sprawnie stworzyć ślubny bądź urodzinowy bukiet. Firma organizuje również kursy florystyczne podnoszące kwalifikacje pracowników. Kwiatoteki mają pojawić się w największych galeriach handlowych w całym kraju.

(mak)