System MathRiders został wprowadzony do Polski w ubiegłym roku. Obecnie w kraju działa jedno własne Centrum Nauczania we Wrocławiu i jedno franczyzowe, w Krakowie.
Czwartek
07.10.2010
Kursy dla młodzieży, wyrównujące poziom wiedzy z matematyki, stały się normą. Zaniedbanie czy brak podstaw? MathRiders stawia na tym polu solidne fundamenty.
 

Program MathRiders jest nowym produktem międzynarodowej sieci franczyzowej Helen Doron, ukierunkowanym na rozwijanie umiejętności matematycznego myślenia u dzieci i młodzieży. Jednostki franczyzowe działają w oparciu o licencję, której udziela firma Helen Doron Limited. Firma ta znana jest w Polsce przede wszystkim z nowatorskiego programu nauki języka angielskiego Helen Doron Early English.

- Oczywiście, matematyki nie uczy się tak, jak języka angielskiego czy francuskiego, jednak program MathRiders oparty jest na tezie, że matematyka również jest językiem. Zdolność do opanowania tego języka i posługiwania się nim jest porównywana do naturalnych predyspozycji człowieka do komunikowania się z innymi - wyjaśnia Małgorzata Dobrowolska, główny koncesjonariusz sieci MathRiders w Polsce.- Dzisiaj metoda Helen Doron jest symbolem przełomu, jaki dokonał się, nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie, we wczesnym nauczaniu. Nikogo już nie dziwi, że naukę rozpoczynają dzieci nie umiejące jeszcze chodzić.

Program dla najmłodszych - Math Jogs, opiera się na połączeniu nauki z zabawą i adresowany jest do dzieci od 4 do 11 roku życia. Obejmuje 6 poziomów, z których każdy realizowany jest w ramach jednego roku szkolnego, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami programowymi. Program MathRiders przewidziany jest dla nieco starszych dzieci, od 12 lat aż po egzamin dojrzałości.

Koszt przystąpienia do sieci wynosi 5 tys. Euro. Ponadto trzeba dysponować lokalem złożonym z dwóch pomieszczeń o powierzchni 15 – 20 m2, w których prowadzone będą zajęcia oraz pomieszczenia przeznaczonego na biuro. Typową lokalizacją jest niewielki budynek biurowy lub mieszkanie. Na podstawie umowy licencyjnej franczyzobiorca otrzymuje wyłączność terytorialną, dostęp do zasobów elektronicznych, przechodzi również szkolenia nauczycielskie.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Przedszkole czeka na start

Buy essay writing service :Most basic choice of understudies is to purchase paper on the web.

5 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018