15.10.2010

W poszukiwaniu własnego biznesu

Drugi dzień Targów upłynął odwiedzającym na zbieraniu informacji dotyczących poszczególnych konceptów.

Drugi dzień Targów upłynął poszukującym pomysłu na własną firmę na zbieraniu informacji i bliższym poznawaniu przyszłych partnerów biznesowych. Na nudę nie mogli narzekać również wystawcy.

Stoisko Telepizzy na 8. Ogólnopolskim Salonie Franchisingu.

Jednym z tegorocznych wystawców prezentujących swój koncept jest Telepizza.

- Staramy się wykorzystać różne sposoby poszukiwania partnerów do współpracy, a Targi Franczyzowe są jednym z nich, równie skutecznym jak ogłoszenia w prasie branżowej czy informacje zamieszczane na dedykowanych portalach internetowych. Po ubiegłorocznych targach udało się nam podpisać blisko dziesięć umów, liczę na to, że te będą równie owocne - mówi Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy sieci jubilerskiej Ada Plus.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się koncepty związane z kosmetyką i poprawianiem urody. Kolejki chętnych ustawiały się do stoisk No+Vello, czy Yasumi. Na brak zainteresowania nie narzekały również firmy z branży finansowej, która jest na tegorocznych targach licznie reprezentowana.

- Zarówno czwartek, jak i piątek były dla nas bardzo pracowity, bo nasze stoisko odwiedziło wielu zainteresowanych franczyzą Banku BPH. Nie oczekujemy, że w trakcie Targów podpiszemy jakąś umowę, ale mamy nadzieję, że Salon przyniesie swoje owoce w ciągu kilku nadchodzących miesięcy - mówi Marcin Bednarowski, kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Banku BPH.

Nieco mniej reprezentantów ma na tegorocznym Salonie branża gastronomiczna. Jednak wśród wystawców nie zabrakło McDonald's czy Telepizzy, których przedstawiciele przez cały dzień byli wręcz oblegani przez osoby zainteresowane przystąpieniem do znanej gastronomicznej sieci.

Na pytania dotyczące wiarygodności sieci franczyzowych odpowiadali eksperci z Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

- Osoby, które do nas przychodzą poważnie myślą o otwarciu własnego biznesu we franczyzie i w związku z tym oczekują od nas konkretnych informacji. Najczęściej pojawiają się pytania o to jak można sprawdzić system franczyzowy, lub co zrobić, żeby bezpiecznie wejść we franczyzę - opowiada Anna Smolińska z POF. - Mają świadomość tego, że franczyza zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia własnego biznesu, ale wiedzą też, że nie jest to lekarstwo na wszelkie bolączki.

Podobnie jak w czwartek, również w piątek wszyscy chętni mogli wziąć udział w Forum Szkoleniowym, które odbywało się w trakcie Targów. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych osób odwiedzających Salon.

- Zanim zacznę rozglądać się po stoiskach wystawców, postanowiłam pójść na wykład i dowiedzieć się, czego mogę się spodziewać, kiedy już podejmę decyzję o przystąpieniu do konkretnej sieci - mówi Małgorzata Porębska, uczestniczka wykładu „Etapy przystępowania do sieci franczyzowej”.

Sobota to ostatni dzień 8. Ogólnopolskiego Salonu Franchisingu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki w godz. 10-15.

(mak)