W poszukiwaniu własnego biznesu

Jednym z tegorocznych wystawców prezentujących swój koncept jest Telepizza.
Piątek
15.10.2010
Drugi dzień Targów upłynął odwiedzającym na zbieraniu informacji dotyczących poszczególnych konceptów.
 

Drugi dzień Targów upłynął poszukującym pomysłu na własną firmę na zbieraniu informacji i bliższym poznawaniu przyszłych partnerów biznesowych. Na nudę nie mogli narzekać również wystawcy.

- Staramy się wykorzystać różne sposoby poszukiwania partnerów do współpracy, a Targi Franczyzowe są jednym z nich, równie skutecznym jak ogłoszenia w prasie branżowej czy informacje zamieszczane na dedykowanych portalach internetowych. Po ubiegłorocznych targach udało się nam podpisać blisko dziesięć umów, liczę na to, że te będą równie owocne - mówi Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy sieci jubilerskiej Ada Plus.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się koncepty związane z kosmetyką i poprawianiem urody. Kolejki chętnych ustawiały się do stoisk No+Vello, czy Yasumi. Na brak zainteresowania nie narzekały również firmy z branży finansowej, która jest na tegorocznych targach licznie reprezentowana.

- Zarówno czwartek, jak i piątek były dla nas bardzo pracowity, bo nasze stoisko odwiedziło wielu zainteresowanych franczyzą Banku BPH. Nie oczekujemy, że w trakcie Targów podpiszemy jakąś umowę, ale mamy nadzieję, że Salon przyniesie swoje owoce w ciągu kilku nadchodzących miesięcy - mówi Marcin Bednarowski, kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Banku BPH.

Nieco mniej reprezentantów ma na tegorocznym Salonie branża gastronomiczna. Jednak wśród wystawców nie zabrakło McDonald's czy Telepizzy, których przedstawiciele przez cały dzień byli wręcz oblegani przez osoby zainteresowane przystąpieniem do znanej gastronomicznej sieci.

Na pytania dotyczące wiarygodności sieci franczyzowych odpowiadali eksperci z Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

- Osoby, które do nas przychodzą poważnie myślą o otwarciu własnego biznesu we franczyzie i w związku z tym oczekują od nas konkretnych informacji. Najczęściej pojawiają się pytania o to jak można sprawdzić system franczyzowy, lub co zrobić, żeby bezpiecznie wejść we franczyzę - opowiada Anna Smolińska z POF. - Mają świadomość tego, że franczyza zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia własnego biznesu, ale wiedzą też, że nie jest to lekarstwo na wszelkie bolączki.

Podobnie jak w czwartek, również w piątek wszyscy chętni mogli wziąć udział w Forum Szkoleniowym, które odbywało się w trakcie Targów. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodszych osób odwiedzających Salon.

- Zanim zacznę rozglądać się po stoiskach wystawców, postanowiłam pójść na wykład i dowiedzieć się, czego mogę się spodziewać, kiedy już podejmę decyzję o przystąpieniu do konkretnej sieci - mówi Małgorzata Porębska, uczestniczka wykładu „Etapy przystępowania do sieci franczyzowej”.

Sobota to ostatni dzień 8. Ogólnopolskiego Salonu Franchisingu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki w godz. 10-15.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Siłownia

Osobiście postawiłem jednak na mały basen zamiast siłowni. Polecam zerknąć, znalazłem na ten temat ciekawy artykuł...

13 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

You write a great great article about business and giving great website for help in every business thank you.Thanks Subway Surfers Download

128 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Społeczność Franchising.pl

Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi ofertami bankowymi http://rafagliski.oferty-kredytowe.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes po stronie dobra

Get the assignment help Hamilton for graduate students by the expert assignment writers at Students Assignment Help. Our experts are fluent in writing assignments without...

35 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes po stronie dobra

This post is not just informative but impressive also. The post is so convincing that it created an urge to choose My Assignment Help services. You can email us at...

35 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Biznes na wsi to spory wydatek, ale się opłaca. Musisz jednak od samego początku zminimalizować koszty (oczywiście te, które się da). Ja zamawiam online części (John...

124 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Dior, Versace, Hugo Boss, Armani, Gucci - w jednym sklepie!?

Ja myślę, że jakiś Versace sklep na zasadzie Dessale.pl będzie w porządku. Zobaczcie sobie jak to funkcjonuje :) https://www.dessale.pl/versace-collection

4 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

W obecnych czasach monitoring jest nieodzowny , tak samo systemy alarmowe. Po prostu trzeba to mieć, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy złodziej będzie chciał skorzystać...

67 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018