Otwarty w sierpniu br. market Netto w Knurowie.
Poniedziałek
18.10.2010
Duńska sieć otworzyła swój pierwszy sklep w Gdyni.
 

Gdyński sklep sieci Netto jest trzecim uruchomionym w Trójmieście i 203 w Polsce. Został wybudowany od podstaw na działce, która jest własnością firmy. Powierzchnia sprzedażowa nowego obiektu to standardowe 660 m2. Swoje produkty zaoferują tam również sprzedawcy ze stoiska mięsnego i piekarni, którzy dzierżawią powierzchnię w sklepie. Przy sklepie powstał parking na 40 miejsc.

– Wszystkie nasze sklepy są placówkami własnymi. Nie planujemy rozwoju poprzez franczyzę, gdyż według nas łatwiej jest dbać o standardy sieci i zarządzanie personelem w sklepach własnych – mówi Sławomir Nitek, wicedyrektor firmy.

Sieć osiedlowych sklepów spożywczych, oferujących produkty pierwszej potrzeby, jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy obiekt w Szczecinie. Netto posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Spółka Netto jest obecnie największą firmą w województwie zachodniopomorskim, zatrudnia ok. 3 tys. osób. Plany rozwojowe na nadchodzący rok, to otwarcie kolejnych 30 sklepów.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.