21.10.2010

Na wczasy przez Internet

Urlopy.pl rozwija sieć stacjonarnych biur podróży przejmując równocześnie kolejne portale internetowe związane z turystyką.

Urlopy.pl to sieć biur podróży zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dzięki współpracy z ponad 60 touroperatorami w ofercie znajdują się produkty takie jak: kolonie, wycieczki oraz wczasy krajowe i zagraniczne, przeloty trampingowe, fly&drive, wyjazdy incentive czy obozy językowe. Urlopy.pl dodatkowo prowadzą sprzedaż biletów linii rejsowych i tanich linii oraz ubezpieczeń. W sierpniu br. spółka Urlopy.pl przejęła 100 proc. udziałów Fly.pl. W tym tygodniu portal przejmie obsługę klientów i sprzedaż ze strony internetowej www.urlopy.pl.

Witryna biura podrózy Urlopy.pl

Spółka Urlopy.pl współpracuje z ponad 60 touroperatorami na terenie całego kraju.

- Proces rozwoju sieci franczyzowej spółka rozpoczęła rok temu - opowiada Katarzyna Ciepał, koordynator ds. rozwoju sieci biur podróży Urlopy.pl. - Pierwsze biuro franczyzowe zostało otwarte w Warszawie, a już niebawem otwieramy kolejne w Olsztynie. Obecnie prowadzimy osiem własnych oddziałów oraz dwa franczyzowe. Poszukujemy franczyzobiorców we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Szczecinie, gdzie chcemy otworzyć nowe placówki jeszcze w tym roku.

Spółka nie pobiera wstępnej opłaty franczyzowej. Zakup wyposażenia oraz aranżację lokalu franczyzobiorca pokrywa we własnym zakresie. Nie ma narzuconej firmy, w której należałoby się zaopatrzyć w meble czy sprzęt biurowy. Niemniej jednak franczyzobiorca może liczyć na pomoc w tym zakresie. Zakup wyposażenia jest szacowany na ok 15 tys. zł.

Przez pierwsze 2 lata współpracy miesięczna opłata franczyzowa wynosi 8 proc. uzyskanej prowizji ze sprzedaży, następnie jest to 10 proc. Spółka rozwija sieć biur franczyzowych w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Podstawowym wymogiem przystąpienia do sieci jest dysponowanie lokalem w centrum miasta bądź atrakcyjnym punkcie handlowym. Lokal o powierzchni nie mniejszej niż 25 m2 musi być położony na parterze, z wejściem od strony ulicy oraz dużą witryną.

Spółka jest członkiem Polskiej Izby Turystyki.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora