Oprócz programu przewidzianego przez Ministerstwo Edukacji, w placówce realizowane są zajęcia z języka angielskiego, muzyczno-taneczne, plastyczne i sportowe.
Poniedziałek
25.10.2010
Przedszkole 100 Bajek startuje z budową sieci franczyzowej.
 

- Póki co, posiadamy jedną własną placówkę, która funkcjonuje bardzo dobrze, ale tendencja na rynku oświatowym sprzyja rozwojowi. Dlatego też pomyśleliśmy o kolejnych placówkach. Rodzice mają coraz większą świadomość, ile znaczy dla ich dziecka kontakt z rówieśnikami i przedszkolem od wczesnych lat dzieciństwa - mówi Monika Lorek, właścicielka istniejącej od czterech lat placówki 100 Bajek w Chrzanowie.

Oferta przedszkola jest uniwersalna. Oprócz programu przewidzianego przez MEN, w placówce realizowane są zajęcia z języka angielskiego, muzyczno-taneczne, plastyczne i sportowe. Oprócz tego, można zapisać dziecko na szachy, taniec, lekcje gry na keyboardzie i basen.

Preferowani franczyzobiorcy powinni legitymować się wykształceniem pedagogicznym. Największe szanse na współpracę mają dyrektorzy publicznych przedszkoli chcących prywatyzacji swoich placówek, co nie oznacza, że zaangażowani w projekt inwestorzy o innym profilu zawodowym będą skreślani.

- Jeśli ktoś nie jest pedagogiem, a wprowadzi do swojego przedszkola wykwalifikowaną kadrę, to chętnie rozpoczniemy z nim współpracę - mówi Lorek. – Chcemy otwierać przedszkola w dużych i średnich miastach na południu Polski, dlatego stamtąd powinni pochodzić biorcy – dodaje.

Kwota inwestycji to 30-150 tys zł. Jeżeli franczyzobiorca zamierza wybudować lokal (300-400 m2), musi wyłożyć z własnej kieszeni dodatkowo ok. 330 tys. zł. W zamian otrzymuje gotowy przepis na biznes, z pełną ofertą edukacyjną, standardami zarządzania i optymalizowania kosztów opisanymi w podręczniku operacyjnym, a także szkolenia oraz bezpośrednie wsparcie personelu w pierwszych tygodniach wdrożenia systemu.

Opłata wstępna wynosi 50 tys. zł, bieżąca 5 proc., a fundusz marketingowy to 1 proc. od wypracowanych obrotów. Właścicielka szacuje, że lokata kapitału zwraca się w 11 miesięcy w przypadku adaptacji przedszkola, a przy większych placówkach do 16 miesięcy.

Najlepszy okres na rozruch placówek edukacyjnych przypada w sierpniu i wrześniu. Tak więc zainteresowani przedsiębiorcy powinni już teraz podjąć odpowiednie kroki, ponieważ na dopięcie formalności, przebudowę lokalu bądź postawienie nowego budynku i wyposażenie go, potrzeba pół roku do roku.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Online Assignment Help Australia

As you are in Austrilai, Prime assignment write my assignment for me is a well known service for students in america.

2 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

2 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018