Strategia rozwoju przedstawiona w Dokumencie Informacyjnym zakładała stworzenie sieci 16 oddziałów do końca 2012 roku.
Sobota
30.10.2010
Zarząd Lauren Peso Polska zdecydował o przyspieszeniu procesu rozwoju sieci franczyzowej w Polsce.
 

Strategia rozwoju przedstawiona w Dokumencie Informacyjnym zakładała stworzenie sieci 16 oddziałów do końca 2012 roku. Zarząd spółki postanowił skrócić ten czas o jeden rok. Obecnie na terenie kraju działa już osiem oddziałów. Biura Lauren Peso Polska można znaleźć we Wrocławiu, Tychach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu, Opolu i Warszawie.

Kamil Kita, prezes zarządu Lauren Peso Polska opowiada: - Początkowo program franczyzowy naszej firmy rozpisany był na 3 lata. Trzeba dodać, że system franczyzowy to dość specyficzny sposób rozwoju, który na polskim rynku dopiero raczkuje. Określone w naszym Dokumencie Informacyjnym założenia i tak wydawały się optymistyczne. Ten rok pokazał nam jednak, że pojawia się coraz większe zainteresowanie współpracą. Mamy obecnie więcej zgłoszeń i zapytań niż punktów, które docelowo chcemy otworzyć. Okazało się też, że rozwój dotychczasowych franczyz zaczyna być tak dynamiczny, że to co planowaliśmy zrobić za dwa lata - możemy sfinalizować przynajmniej rok wcześniej.

Dla branży szkoleniowo-doradczej duże znaczenie miało podniesienie się gospodarki po kryzysie ekonomicznym. Kryzys wpłynął silnie na mentalność zarządzających firmami. Uświadomił, że aby stać się konkurencyjnym na rynku, warto inwestować w ludzi, dbać o rozwój kwalifikacji pracowników. Czas kryzysu ukazał, że nowoczesne i innowacyjne firmy są w stanie szybko i skutecznie reagować na zmieniającą się sytuację gospodarczą. Nie jest to możliwe bez dobrze wyszkolonych pracowników i kierownictwa ciągle otwartego na nowe rozwiązania.

Rozwijająca się sieć oddziałów Lauren Peso Polska otwiera nowe możliwości przed firmą lecz także wyznacza nowe obowiązki. - Pojawiła się potrzeba stworzenia specjalnego systemu przekazywania informacji między oddziałami, stworzenia kanału komunikacji między dyrektorami regionalnymi oddziałów firmy - mówi Robert Rodak, koordynator sieci franczyzowej LPS. Ponadto regularnie organizujemy spotkania franczyzobiorców, na których podsumowujemy kolejne etapy współpracy. Wspólnie określamy dalszą strategię działania.

Firma Lauren Peso Polska swój system franczyzowy uruchomiła w połowie 2009 roku. Ostatnio otworzyła oddział w województwie opolskim. Spółka przymierza się obecnie do otwarcia kolejnych placówek w województwach małopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim. LPS w swoich planach rozwojowych ma także wejście na rynki zagraniczne.

Okazało się, że rozwój dotychczasowych franczyz zaczyna być tak dynamiczny, że to co planowaliśmy zrobić za dwa lata - możemy sfinalizować przynajmniej rok wcześniej.

- Trzeba przyznać, że zaciekawienie z zagranicy jest bardzo duże. Z rynku czeskiego i ukraińskiego już dostajemy zapytania, mimo, że nie powzięliśmy jeszcze żadnych prób reklamy na tamtych rynkach - mówi Kamil Kita.

Wiceprezes Zarządu Adrian Tabor dodaje: - Nasz system franczyzowy finansowo i obrotowo spełnił nasze oczekiwania, rozwija się dokładnie wedle założeń. To dowód na to, ze program jest dobrze skonstruowany.

Jak wynika z rozmów, w chorzowskiej centrali firmy zatrudniono więcej koordynatorów i osób potrzebnych do obsłużenia szybkiego wzrostu przychodów i pozyskiwania nowych klientów przez franczyzobiorców. System organizacji spółki został przygotowany na kolejne zmiany.

- Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie - podsumowuje Kamil Kita powtarzając za Peterem Druckerem.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Reklama w social media

Jeśli podobają ci się projekty agencji i macie ze sobą dobry kontakt, to nie widzę przeciwwskazań by rozpocząć współpracę. My znaleźliśmy swoją agencję do...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sale na konferencje i spotkania

Cześć, jeśli organizujecie konferencje albo jakieś spotkania to dobrą opcją jest wynajęcie sali na konferencje szczecin albo spotkania biznesowe żeby to było...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jeżeli chodzi o kompleksowy marketing internetowy to mogę polecić firmę www.semline.pl . Zajmują się optymalizacją oraz pozycjonowaniem sklepu, kampanią Adwords oraz...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

Tłumaczenia bywają niezbędną częścią prowadzenia biznesu, warto z nich korzystać, by móc prowadzić interesy z kontrahentami z wielu krajów. Dlatego polecam...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018