02.11.2010

Emperia kupiła Kolibra

Portfel spółki wzbogaciła franczyzowa sieć drogerii.

Zakup sieci drogerii Koliber jest kolejnym krokiem na drodze rozwoju segmentu chemiczno-kosmetycznego w firmie. W ubiegłym roku Emperia przejęła spółkę Ambra, dystrybutora chemii gospodarczej i kosmetyków. Teraz przyszła kolej na sieć drogerii. 100 proc. udziałów Kolibra kupiła Grupa Dystrybucyjna Tradis. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Kosmetyki na półkach w drogerii.

Sieć Koliber liczy 64 drogerie rozsiane po południowo-zachodniej Polsce.

- Drogerie Koliber doskonale pasują do struktury Grupy Emperia. Zakupem tej spółki było zainteresowanych wiele podmiotów z branży. Cieszymy się, że zarząd tej sieci zdecydował się na współpracę właśnie z nami. Nie mam wątpliwości, że dokonali wyboru najlepszego z możliwych - mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding SA.

Grupa Dystrybucyjna Tradis za pośrednictwem swoich spółek zależnych kieruje rozwojem kilku formatów franczyzowych, m.in. sieci Milea i Groszek oraz prowadzi sprzedaż hurtową produktów FMCG w swojej sieci hurtowni Cash&Carry. Niebawem Grupa Dystrybucyjna Tradis zostanie wydzielona ze struktur Emperii i do końca marca przyszłego roku wprowadzona na warszawską GPW. Zgodę na podział wydała już Rada Nadzorcza Emperii.

Sieć drogerii Koliber działa na rynku od 10 lat, głównym obszarem jego działalności jest obszar województw: śląskiego, małopolskiego i opolskiego. Sieć liczy 64 placówki, a jej roczne obroty brutto wynoszą 51 mln zł.

(mak)