Każdy salon wyposażony jest w kilka stanowisk z elektronicznymi stymulatorami do ciała i twarzy.
Sobota
06.11.2010
Firma Bailine, zajmująca się modelowaniem kobiecej sylwetki, pracuje nad uatrakcyjnieniem oferty dla swoich klientek.
 

Istniejąca na rynku od ponad 40 lat norweska firma Bailine, stworzyła technologię elektronicznego pobudzania mięśni za pomocą specjalnych stymulatorów. Powstające skurcze tkanki mięśniowej mają doprowadzić do jej wzmocnienia. Oprócz wspomnianego zabiegu, firma proponuje swoim klientkom także ocenę figury, opracowanie indywidualnego zestawu ćwiczeń, zmianę sposobu odżywiania oraz różne sposoby motywacji do pracy nad sylwetką.

Cezary Majewski, dyrektor Bailine Polska twierdzi, że chociaż firma działa zgodnie z wypróbowanym przez lata systemem, to w ostatnim czasie musiał szczególnie zatroszczyć się o klientki. Wynikiem tych starań jest m.in. nowa pozycja książkowa.

– Podręcznik Bailine zawiera poszerzony materiał z zakresu dietetyki oraz program ćwiczeń fizycznych, modelujących figurę. Został on wydany w wygodnym, torebkowym rozmiarze, w atrakcyjnej szacie graficznej. Każda klientka otrzymuje egzemplarz w cenie wykupionych zabiegów – mówi Majewski. – Poza tym centrala w Norwegii przygotowuje nową edycję płyt motywacyjnych. Będzie je można kupić w naszych salonach – uzupełnia.

Projekt Bailine powstał z myślą o kobietach. Dlatego salony tej firmy prowadzić mogą tylko kobiety - to podstawowe wymaganie franczyzodawcy.

– Szukamy pań, które przede wszystkim posiadają kapitał na inwestycję, poszukują własnego biznesu i są w stanie mu się poświęcić. Doświadczenie w branży nie jest konieczne – wyjaśnia Majewski.

Kwota inwestycji waha się od 60 do 80 tys. zł, w zależności od wielkości placówki i jej lokalizacji. Miesięczna opłata franczyzowa to 2 tys. zł. Według przedstawicieli firmy salon zaczyna być rentowny po dwóch, trzech miesiącach, a czas oczekiwania na zwrot inwestycji to półtora roku do dwóch lat. Franczyzobiorca samodzielnie szuka lokalu o powierzchni min. 50 m2 w miastach, w których liczba mieszkańców przekracza 150 tys.

Aktualnie firma Bailine posiada ponad 200 salonów na świecie, z czego cztery w Polsce. W przyszłym roku ich liczba powiększy się o kilkanaście.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz