Na sieć DPAM składa się ponad 400 sklepów w całej Europie. Wiosną przyszłego roku zostaną otwarte pierwsze placówki w Polsce.
Czwartek
04.11.2010
Francuska firma odzieży dziecięcej DPAM szykuje się do otwarcia pierwszych sklepów w Polsce.
 

Po okresie depresji urodzeniowej w 2003 roku, w kolejnych latach nastąpił prawdziwy baby boom. Demografowie po raz pierwszy od kilku lat zanotowali dodatni przyrost naturalny. Nie jest to tylko efekt wejścia w dorosłe życie fali wyżu demograficznego z lat 80, lecz także lepszej sytuacji materialnej młodych par. Co za tym idzie wzrastają wydatki, bo rodzice nie szczędzą na swoje pociechy pieniędzy, a branża dziecięca zaciera ręce.

Na Polskim rynku niebawem zadebiutuje firma Du Pareil au même. Nazwa nie ma polskiego tłumaczenia, więc będzie się charakteryzowała skrótem DPAM. Firma z dwudziestoczteroletnią tradycją ma swoje sklepy w sześciu krajach, a w pozostałych 22 działa na zasadzie franczyzy. DPAM posiada trzy linie produktowe: dla niemowląt, dla dzieci oraz obuwie. Wiodącą serią produktów firmy są piżamy dziecięce. Na naszym rynku zadebiutują wiosną.

- Siec DPAM wchodzi na rynek Polski przy udziale naszej firmy jako masterfranczyzobiorcy - mówi Jakub Dębowski, z firmy Service-fashion - Plan rozwoju w Polsce zakłada 35 salonów na zasadach franczyzy do roku 2015. Obecnie marka jest słabo znana w Europie Środkowo - Wschodniej, ale ze względu na słynny w Polsce baby boom sytuacja ma się zmienić.

Potencjalny partner biznesowy powinien dysponować prawem do lokalu o powierzchni min 100 m2, w dobrym miejscu handlowym, w miejscowość powyżej 40 tys. mieszkańców. Koszty remontu lokalu w stanie surowym to około 25 tys. zł, zaś kwota pierwszego zatowarowania to około 500 zł/m2 sklepu. Opłaty miesięczne nie są pobierane, jednak przystąpienie do sieci to wydatek 6 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji kształtuje się w kwocie 200 tys. zł.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018