08.11.2010

Jest trzy - ma być dwadzieścia

Hiszpańscy specjaliści od wdrażania systemów zarządzania jakością zamierzają uruchomić 20 placówek w ciągu trzech lat.

Servicios Normativos powstało w Hiszpanii w 1994, pierwsze placówki franczyzowe zostały otwarte w 1996 roku. Od czterech lat firma buduje sieć swoich punktów poza Hiszpanią, głównie w Ameryce Łacińskiej.Do Polski Servicios Normativos trafiło na początku tego roku i ma obecnie trzy placówki: centrala w Warszawie oraz dwie placówki franczyzowe.

Szkolenia w Servicios Normativos.

Servicios Normativos ma w Polsce trzy placówki: centralę w Warszawie oraz dwie placówki franczyzowe.

- Niebawem zostaną uruchomione dwa kolejne punkty franczyzowe, pierwszy z nich ruszy w styczniu w Białymstoku. W planach mamy uruchomienie 20-25 placówek w przeciągu następnych dwóch, trzech lat. Docelowo są to wszystkie miasta wojewódzkie w Polsce – mówi Jacek Fijołek, kierownik ds. franczyzy Servicios Normativos.

Firma Servicios Normativos zajmuje się m.in. wdrożeniami systemów zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego oraz systemów bezpieczeństwa żywności. Drugi filar działalności to certyfikowane szkolenia w obszarze wdrażanych systemów prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym, jak i poprzez e-learning.

Przystąpienie do sieci Servicios Normativos to wydatki rzędu 150 tys. zł. W kwocie tej zawiera się opłata franczyzowa w wysokości 120 tys. zł resztę stanowią koszty wyposażenia lokalu i zatrudnienia personelu. Opłata stała wynosi 1,6 tys. zł miesięcznie. Servicios Normativos pobiera również opłatę w wysokości 5-7 proc. od przychodów placówki. Franczyzobiorca zostanie kompleksowo przeszkolony w zakresie prowadzenia placówki oraz bazy produktowej otrzymuje również bibliotekę szkoleń oraz bibliotekę dokumentacji koniecznej do wdrożenia systemów zarządzania jakością.

(mak)