Serwisantów firmy PCDOC wyróżnia strój przypominający ubranie lekarza pogotowia ratunkowego.
Środa
10.11.2010
Sieć PCDOC przedstawiła ambitne plany na przyszły rok.
 

Naprawiają i rozwiązują problemy z komputerami osobistymi oraz firmowymi. Ich podstawową zasadą jest utrzymywanie we wszystkich swoich oddziałach jednakowego, wysokiego poziomu usług. To, co wizualnie wyróżnia serwisantów firmy jest ich strój, przypominający ubranie lekarza pogotowia ratunkowego.

– Właśnie startuje nowa witryna internetowa PCDOC.pl, która oprócz możliwości wezwania PCDOCtora do domu lub biura, będzie oferowała zdalną naprawę usterek. Dzięki tej funkcjonalności, będzie można uzyskać praktycznie natychmiastową pomoc również w miejscach, gdzie jeszcze nie posiadamy swoich oddziałów – mówi prezes zarządu firmy, Maciej Białek. – Wprowadzamy również autorskie usługi, takie jak jak "e-nwigilacja pracowników", dzięki której pracodawca może sprawdzać na co dokładnie poświęcają czas jego pracownicy czy "monitoring wideo IP", pozwalający oglądać wnętrze domu lub biura z każdego miejsca na Ziemi – wyjaśnia prezes PCDOC.

Dwa pierwsze punkty pogotowia komputerowego powstały w ubiegłym roku w Mielcu i Katowicach. Od tego roku zdecydowano się na rozwój sieci w systemie franczyzowym. Aktualnie działa siedem punktów PCDOC, a kilka kolejnych jest na etapie wdrażania. Niedawno uruchomiono oddział w Bydgoszczy, który stał się rentowny już w pierwszym miesiącu działalności. Do końca 2011 ma powstać 100 kolejnych oddziałów firmy. Ponadto w przyszłorocznych planach jest rozwój platformy internetowej do napraw zdalnych w ośmiu językach oraz partnerstwo strategiczne z jedną z dużych sieci handlowych z branży RTV/AGD.

Franczyzodawca poszukuje partnerów biznesowych z miejscowości powyżej 15 tys. mieszkańców. Oczekuje od nich pasji komputerowej oraz aktywności w pozyskiwaniu klientów na lokalnym rynku. Chętnie podejmie współpracę ze świeżo upieczonymi absolwentami uczelni technicznych.

Kwota inwestycji w punkt PCDOC to 4 tys. zł netto oraz 2,5 tys. zł z tytułu opłaty marketingowej. Do pracy niezbędny jest laptop, śrubokręt, dysk przenośny i kabel USB. Własny samochód nie jest konieczny, ale znacznie ułatwia pracę. W przypadku zakupu auta, firma pomaga zainteresowanym osobom w jego leasingu. Charakter prowadzonej działalności (naprawy w domu klienta) nie wymaga posiadania stacjonarnego punktu usługowego, dzięki czemu zmniejszają się stałe koszty prowadzenia działalności. Opłaty bieżące to 10 proc. wartości usług sprzedanych klientom pozyskanym przez biorcę licencji oraz 20 proc. wartości usług sprzedanych klientom pozyskanym przez centralę. Inwestycja zwraca się w ciągu kilku pierwszych miesięcy, a punkt zazwyczaj staje się rentowny w pierwszym lub drugim miesiącu działalności.

(mip)


Miłka Pejda-Rabij, dziennikarz
Miłosława Pejda-Rabij
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.