12.11.2010

Nie tylko maluchy

Mała Lingua wprowadziła drugą markę Lingua Teens Space, pod którą prowadzone są zajęcia wyłącznie dla młodzieży.

Mała Lingua poszukiwania franczyzobiorców rozpoczęła w styczniu tego roku. W ciągu minionych miesięcy udało się nie tylko pozyskać pierwszych partnerów, ale również wprowadzić na rynek drugą markę.
- Wiosną bieżącego roku nasza oferta franczyzowa została poszerzona o produkt skierowany wyłącznie do młodzieży w wieku 13-18 lat, są to szkoły językowe Lingua Teens Space – mówi Monika Ferreira, właścicielka sieci Mała Lingua. - Na rynku niewiele jest szkół, które mają program zajęć przygotowany wyłącznie z myślą o młodzieży. Najczęściej zajęcia dla nastolatków oferowane są w ramach standardowej oferty szkół, bez specjalnego dostosowania programu do tej grupy docelowej z zachowaniem jedynie grupy wiekowej i poziomu zaawansowania. Wyspecjalizowana oferta dla młodzieży jest więc dla potencjalnych franczyzobiorców szansą na wyróżnienie się na rynku i zdobycie przewagi konkurencyjnej – dodaje Ferreira.

Zdjęcie punktu systemu Mała Lingua & Lingua Teens Space

Pod szyldem Mała Lingua działają trzy szkoły językowe.

Pod logo Mała Lingua działają trzy szkoły językowe, w których maluchy zgłębiają tajniki języka angielskiego.
- Nasze placówki franczyzowe działają w Łodzi, Jeleniej Górze i Warszawie. Ta ostatnia powstała we współpracy ze szkołą Profi-Lingua, która w jednej ze swoich stołecznych filii wprowadziła do oferty zajęcia dla dzieci na bazie metody Mała Lingua – mówi Monika Ferreira.

Opłata za przystąpienie do sieci Mała Lingua wynosi 10 tys. zł. Jeśli partner chce otworzyć szkołę, w której realizowany będzie zarówno program dla dzieci, jak i dla młodzieży, wówczas opłata licencyjna rośnie do 13 tys. zł. Centrala pobiera również opłatę miesięczną w wysokości 7 proc. od wartości miesięcznego przychodu. Franczyzobiorca musi samodzielnie znaleźć lokal, w którym prowadzona będzie szkoła. Najlepsze są lokalizacje w tzw. „sypialniach dużych i średnich miast”, w pobliżu szkół i przedszkoli. Franczyzobiorca otrzymuje know-how prowadzenia szkoły, przechodzi również szkolenie z realizowanej metody nauczania oraz ma zagwarantowaną stałą opiekę metodyczną w okresie trwania współpracy.

(mak)