Prezes Emperii Artur Kawa jest zadowolony z kwartalnych wyników i coraz bardziej pewny swojej strategii obronnej przed wrogim przejęciem ze strony Eurocashu.
Środa
17.11.2010
Spółka opublikowała wyniki za trzeci kwartał.
 

Jedna z największych polskich firm prowadzących dystrybucję i sprzedaż detaliczną artykułów spożywczych zarobiła w pierwszych trzech kwartałach 2010 roku 59,3 mln zł. To o ponad połowę więcej niż analogicznym okresie 2009 roku. Przychody spółki wzrosły natomiast o 7 proc. i wyniosły 4,4 mld zł.

- Wyniki Emperii po trzech kwartałach 2010 są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zakończyliśmy proces restrukturyzacji podmiotów wchodzących w skład grupy i koszty tych działań nie będą już obciążały wyników kolejnych kwartałów. Jesteśmy spokojni o realizację prognozy zarówno na 2010 rok jak i na kolejne lata - mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding. - Teraz skupiamy się na realizacji założeń strategii rozwoju Emperii. Pierwszym krokiem jest wydzielenie i upublicznienie do końca marca przyszłego roku Grupy Dystrybucyjnej Tradis.

Wejście na giełdę dystrybucyjnej części spółki oznacza dla obecnych akcjonariuszy Emperii wymianę części zawartości portfela inwestycyjnego na walory Tradisu. Jak mówią przedstawiciele zarządu, akcje zostaną wymienione przy uwzględnieniu parytetu wartości dywizji detalicznej, dystrybucyjnej i nieruchomościowej grupy. Giełdowi gracze zainteresowani akcjami franczyzowych spółek powinni przyjrzeć się debiutowi Tradisu uważnie, gdyż to właśnie dystrybucyjnej dywizji Emperii podlegają jej sieci franczyzowe - Groszek, Milea i Euro Sklep. Na czele spółki stanie Dariusz Kalinowski, obecny dyrektor finansowy i wiceprezes zarządu Grupy Handlowej Emperia.

- Franczyza jest, i w następnych latach pozostanie, motorem wzrostu grupy - mówi Michał Kowalczewski, prezes Domu Maklerskiego Mercurius, doradcy finansowego spółki. - Zależy nam na umacnianiu tego segmentu. Chcemy zarówno pozyskiwać nowych partnerów, jak i umacniać lojalność obecnych franczyzobiorców.

Po trzecim kwartale 2010 roku ukształtowała się struktura odbiorców kanału dystrybucyjnego Emperii, która wskazuje na rosnącą rolę franczyzy i sklepów własnych w stosunku do odbiorców zewnętrznych.

- Franczyzowe i własne sklepy odpowiadają już za 40 proc. sprzedaży dywizji dystrybucyjnej. Chcemy, by ten odsetek systematycznie wzrastał – mówi Michał Kowalczewski.

Choć od połowy września rynek FMCG żyje wiadomością o planach przejęcia Emperii przez jej największego konkurenta – Eurocash, Artur Kawa i jego wspólnicy są spokojni o los grupy. Ich zdaniem szanse na fuzje są coraz mniejsze, a proponowany przez Eurocash parytet wymiany wymiany akcji spółek – rażąco niekorzystny i nie zamierzają na niego przystać.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018